Tuzla City slavila na praznoj Pecari

NK Široki Brijeg u srijedu je u zaostaloj utakmici 29. kola Premijer lige BiH na Pecari poražen od Tuzle Cityja rezultatom 0:1.

S obzirom na to da je Disciplinsko povjerenstvo NS BiH u utorak kaznilo NK Široki Brijeg s četiri utakmice bez gledatelja zbog prekida utakmice 31. kola protiv Sarajeva, prva utakmica pred praznom Pecarom odrađena je u srijedu.

Gosti su poveli već u 7. minuti golom Petra Mišića.

U nastavku su gosti bili konkretniji, ali nije bilo većih uzbuđenja do 38. minute kada je dosuđen jedanaesterac za Tuzlu.

Džafić je namjestio loptu na bijelu točku i šutirao, ali Miškić brani, nakon čega lopta dolazi do Krpića koji šutira pored gola. Tako se s rezultatom 0:1 otišlo na predah.

Dobru priliku Široki je imao u 51. minuti kada je Mujan presjekao loše dodavanje Karjaševića i proigrao Rozića čiji udarac odlazi malo pored Fejzićevog gola.

Upravo je Rozić u sljedećem razdoblju bio najopasniji igrač Širokog. Našao se u nekoliko dobrih prilika, ali se rezultat nije mijenjao.

Pred kraj utakmice nizale su se prilike za Široki. Pokušavali su: Ikić, Begić i Kolenda, ali nisu bili precizni i Tuzla odnosi sva tri boda s Pecare.

Široki u predzadnjem kolu gostuje kod Željezničara, dok će Tuzla City ugostiti Posušje.

NK Široki Brijeg: Miškić, Valinčić, Jurić, Bosančić, Medić (od 67. minute Čuljak), Blagaić (od 46. minute Begić), Ćavar, Vukoja, Ikić (od 84. minute Kolenda), Mujan, Lukić (od 46. minute Rozić).

FK Tuzla City: Fejzić, Šukilović (od 81. minute Gavrić), Nukić, Krpić (od 75. minute Mehmedović), Karjašević, Mehanović, Džafić, Čeliković, Mišić, Mehidić, Mešinović (od 58. minute Tomašević).

U drugoj zaostaloj utakmici 29. kola Željezničar i Borac su na Grbavici odigrali utakmicu bez golova.