Tuzla City i Zrinjski odigrali utakmicu bez golova

FK Tuzla City i HŠK Zrinjski Mostar večeras su na Tušnju odigrali utakmicu bez pobjednika.

Početak utakmice obilježio je napadački nogomet s obje strane.

Vojo Ubiparip je u drugoj minuti sjajno pucao iz okreta, a lopta odlazi malo pred gola. Samo minutu kasnije uzvraćaju gosti preko Ivana Lendrića, ali rezultat ostaje nepromijenjen.

U 18. minuti Plemići pokušavaju preko Pere Stojkića i Advana Kadušića, ali golman Tuzle Nevres Fejzić sjajno reagira.

Nakon agresivnog početka, u nastavku poluvremena je uslijedila mirnija igra bez većih prilika i na predah se odlazi s rezultatom 0:0.

Zrinjski je drugo poluvrijeme otvorio lijepom akcijom iz koje je pucao kapetan Stojkić, ali pravo u Fejzića.

U 52. minuti Damir Šović nakon kontre šalje loptu u šesnaesterac za Lendrića koji kasni i propušta dobru priliku.

U 63. minuti Tuzla City  e tražila penal nakon duela Ajdina Nukića i Slobodana Jakovljevića, Zrinjski koristi konfuziju na terenu, brzo prelazi na protivničku polovicu, ali se Lendrić opet nije dobro snašao.

Domaćin je najbolju priliku imao u 74. minuti. Nermin Crnkić je sjajno prošao i uposlio Nukića koji nije pogodio. Igrač Tuzle City se nakon duela s Brkićem se ozlijedio i morao je napustiti teren.

Deset minuta kasnije – najbolja prilika za goste. Staniša Mandić se našao sam pred Fejzićem ali šalje loptu preko gola.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

Zrinjski se nalazi na devetom mjestu s četiri boda i utakmicom manje, dok je Tuzla City ostala na drugom mjestu s 10 bodova.