Tudor novom pobjedom preskočio PSG i nastavio pisati povijest s Marseilleom

Marseille je u susretu 9. kola francuskog prvenstva u gostima pobijedio Angers 3:0 i skočio na prvo mjesto ljestvice, barem do subote navečer kad PSG dočekuje Nicu.

Momčad Igora Tudora u vodstvo je došla u 35. minuti sjajnim golom Jonathana Claussa na asistenciju Suareza, a uloge su se zamijenile u 50. minuti kad je Clauss asistirao Suarezu za 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Gerson devet minuta kasnije.

Marseille je tako pod vodstvom Igora Tudora nastavio s najboljim startom u prvenstvo u povijesti. Slavni francuski klub osvojio je 23 od mogućih 27 bodova u novoj sezoni, a uz PSG i Lens jedina je momčad koja još nije izgubila utakmicu u prvenstvu.

Tudor je u početku karijere u Marseilleu imao dosta problema s kritikama zbog navodno problematičnog načina komunikacije s igračima, a nakon pobjede protiv Reimsa u 1. kolu 4:1 navijači su ga izviždali.

No, previše razloga za nezadovoljstvo, što se prvenstva tiče, navijači Marseillea nemaju budući da njihova momčad drži prvo mjesto. Jedino što se može zamjeriti Tudoru je situacija u skupini Lige prvaka.

U prva dva kola izgubio je od Tottenhama i Eintrachta i sad ima dvije utakmice sa Sportingom da popravi situaciju. Između dvije utakmice sa Sportingom igrat će kod kuće protiv Ajaccioa u prvenstvu, a onda 16. listopada ide u goste velikom rivalu PSG-u.