Trump tvrdi da je tijekom prvog mandata spriječio izbijanje rata između Srbije i Kosova te najavljuje mir između Irana i Izraela.
Američki predsjednik Donald Trump objavio je izjavu u kojoj navodi kako je za vrijeme svojeg prvog predsjedničkog mandata uspio spriječiti sukob između Srbije i Kosova. Prema njegovim riječima, također će ispraviti ono što je narušio bivši američki predsjednik Joe Biden svojim glupim odlukama.
Trump je na svojoj društvenoj mreži Truth Social napisao: Tijekom mog prvog mandata, Srbija i Kosovo bili su u ozbiljnom sukobu, kao što je to bio slučaj desetljećima, i taj dugogodišnji spor bio je na rubu da preraste u rat. Ja sam to zaustavio. Biden je dugoročne šanse narušio nekim vrlo glupim odlukama, ali ja ću to ponovno popraviti.
Trgovina kao diplomatski alat
Američki predsjednik podsjetio je kako je za vrijeme svog mandata natjerao Indiju i Pakistan na dogovor, koristeći trgovinu sa Sjedinjenim Državama kao sredstvo za postizanje kohezije i razuma u pregovorima. Prema njegovim riječima, dvojica čelnika brzo su donijeli odluku i zaustavili sukob.
Uskoro ćemo imati mir između Izraela i Irana. Sada se održava mnogo poziva i sastanaka, Donald Trump
Trump je također spomenuo primjer Egipta i Etiopije te njihovu borbu oko goleme brane koja utječe na rijeku Nil. Naveo je da zahvaljujući njegovoj intervenciji mir postoji, barem zasad, i tako će ostati.
Najava mira na Bliskom istoku
Trump je poručio da bi Iran i Izrael trebali postići dogovor te da će do toga uskoro doći. Slično tome, uskoro ćemo imati mir između Izraela i Irana. Sada se održava mnogo poziva i sastanaka, napisao je Trump.
Mnogo toga radim, a nikada ne dobijem priznanje ni za što, ali to je u redu. Narod razumije. Učinimo Bliski istok ponovo velikim, zaključio je američki predsjednik.
Trump’s new post about Israel and Iran: pic.twitter.com/YHlSbaJpxW
— WarTranslated (@wartranslated) June 15, 2025
(www.jabuka.tv | Vizual: AI generirano)
Neka makne sve baze svoje domovine sirom bivse Smrdosrboslavije, biti ce nam svima lakse. Tokoder svoje tajne sluzbe, i takoder to isto vazi za Engleze. Najvise su zla Hrvatskom puku nanjeli. Nitko ih ne zeli (osim Hase).
Opet kenjaš Strahomire.
cas mrzim trumpa, cas ga volim, tocno ne znam sta bi mislio
Trump je protiv ali kada ispadne iz džepa cionista.
lik svakim danom dokazuje daje nistarija i budala
Eto. dobar ti je onaj senilni i gnjcavi Biden, jbo te on.
sva ste vi trojica tu nedje , jesteli morebit u nekom rodu ?
Baš budala…
Puno čitaš gluposti koje plasiraju jugonostalgičari i Bakirove balijetine.
Oko Trumpa su i pro-srpski orjentirani ljudi koji Kosovo ne tretiraju kao državu. Ima li Trump tu neki interes ostaje za vidjeti. Nominacija Olge Ravasi sugerira da je popustljiv prema njima a Srbi imaju utjecaja. Postoji organizacija “Srbi za Trumpa”. Oni promoviraju neke poznate analitičare poput Georgea Gallowaya (izabran u Rochdaleu, UK, ali vrlo slušan u Americi i šire), pukovnik u mirovini Douglasa McGregora, itd koji zastupaju srpske stavove.
U Americi možeš mijenjati stranke ali ne politiku.
Vrlo su jako ti lobiji koji, između ostalog, žive od ratova. Trump je dobio milijarde u kampanji od njih i oni su mu pomogli na izborima.
Bi, Srbadija bi napala, ali onda bi Vučić dobio po pizdousnoj njuški. Trebao ih je Trump pustiti da povir na Kosovo.