Trećeligaš izbacio moćnog Manchester Citya iz FA Cupa

Drugoplasirana momčad League One, treće engleske lige, u dramatičnoj utakmici 5. kola pobijedila je Manchester City 1:0 i vodeću momčad Premiershipa izbacila iz daljnjeg natjecanja.

Sjećate li se Willa Grigga, sjevernoirskog napadača koji je postao hit na prošlom Europskom prvenstvu nakon što su mu Wiganovi navijači spjevali pjesmu na melodiju megahita “Freed From Desire”? Upravo je on, inače vodeći strijelac FA Cupa ove sezone, zabio pobjednički gol u 79. minuti za rijetko viđenu erupciju oduševljenja na DW Stadiumu, prenosi Index.hr.

Ne moramo reći da je Manchester City dominirao cijelu utakmicu, iako je od 45. minute igrao s deset igrača nakon isključenja Fabiana Delpha. Ne moramo reći ni da je Guardiolina momčad imala 27 udaraca na gol. Ne moramo reći ni da je Pep, kad je vidio da se utakmica komplicira, ubacio i Kevina De Bruynea ne bi li izbjegao ponovljenu utakmicu u slučaju neodlučenog rezultata.

I izbjegao je ponovljenu utakmicu, ali zahvaljujući Kyleu Walkeru, igraču kojeg je ovog ljeta platio 60 milijuna eura. U jeku Cityjevih napada, Walker je očajno reagirao kod jedne duge lopte, Grigg mu se ubacio i odličnim udarcem s ruba šesnaesterca matirao Brava.

Jurnuo je City svim silama po izjednačenje, ali fanatično požrtvovni domaćini bacali su se u blokove, izbijali loptu i sačuvali svoje vodstvo za veliku senzaciju. No, njima je pobjeđivanje Manchester Cityja kao dobar dan. Prije pet godina šokirali su ih u finalu FA Cupa golom u sudačkoj nadoknadi, a sljedeće sezone ih izbacili opet u FA Cupu pobjedom na Etihadu 2:1.

Nakon što je sudac odsvirao kraj večerašnje utakmice, navijači su utrčali u teren i sa svojim junacima proslavili veliku pobjedu. Wigan će u četvrtfinalu igrati protiv Southamptona.