Trebinje i Igman podijelili bodove

Nastavljena su uzbuđenja u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, a 21. kolu otvorili su Leotar i Igman.

Utakmica koja je bila od ogromne važne za oba tima u borbi za ostanak u društvu najboljih okončana je rezultatom 1:1. A, meč je obilježilo, po svemu sudeći, skandalozno suđenje Miloša Gigovića i njegovih pomoćnika.

Od prvog minuta su bili naklonjeni domaćem sastavu, a svi oni koji su gledali današnji meč sasvim sigurno su se u jednom trenutku zapitali “zašto ovo njima treba”.

Leotar je bolje otvorio susret, imali su posjed lopte, a bilježimo i šansu Ačimovića u četvrtoj minuti. Igman je brzo uzvratio. U prilici je bio Hrelja u 12. minuti ostalo je na semaforu 0:0.

U 21. minuti gosti su izveli sjajnu kontru, lopta dolazi do Hebiobvića koji šutira, ali golman Puletića spašava Trebinjce. U 33. minuti šansa za Handžića, zatim i velika prilika za Ačimovića, međutim nije bilo promjene rezultata.

U samom kraju prvog poluvremena upitna odluka suca Gigovića. Korner je bio za Igman, nekih 30 sekundi prije isteka dodatnog vremena i taman kada je Bodul htio izvesti udarac iz ugla, pet sekundi prije isteka treće posljednje minute sudijske nadoknade, Gigović svira kraj prvog dijela.

U nastavku dosta uzbuđenja na Policama, a sve je počelo u 58. minuti kada je dosuđen jedanaesterac za domaćine. Nakon prekršaja Velić je dobio drugi žuti karton, točnije crveni, a siguran realizator za 1:0 bio je Handžić.

Gosti iz Konjica se brzo oporavljaju i u 62. minuti nakon jednog prekida Ramiić pogađa za 1:1.

Nakon gola Igmana prijeti Leotaru u 72. minuti, Tahrić je bio neprecizan. Dvije minute nakon prilike za Tahrića novi problemi za Igman, Zbog nabijanja lopte Bešagić je dobio drugi žuti karton i Igman je ostao sa devet igrača u polju.

Leotar je svim silama pokušavao doći do pogotka. Imali su priliku u 83. minuti, međutim Ćeman spašava goste dobrom intervencijom. U 87. minuti goste spašava Duraković nakon pokušaja Uzelca.

Utakmica u Trebinju produžena je za šest minuta, a u 91. minuti Dupovac u posljednji trenutak spašava goste. Ipak u 94. minuti dosuđen je jedanaesterac za Leotar nakon još jedne upitne odluke suca Gigovića.

Ipak Ćeman brani jedanaesterac Handžiću i postaje junak Igmana. Ostalo je do kraja 1:1.