Tottenham šokirao United, Mourinho pognute glave napustio Old Trafford

U derbiju 3. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham Hotspur je kao gost na Old Traffordu svladao Manchester United s uvjerljivih 3:0.

Nakon neuvjerljivoga starta u prvenstvu i učestalih priča o smjeni čuvenog Portugalca Josea Mourinha, Crvenim vragovima je očajnički trebala pobjeda protiv Tottenhama.

Igrači Uniteda mogu žaliti za svim propuštenim prilikama, pogotovo u prvome poluvremenu, a posebno se istaknuo belgijski napadač Romelu Lukaku koji je u 16. minuti pri rezultatu 0:0 promašio prazan gol.

Do kraja prvog dijela nije bilo golova i u svlačionicu se otišlo rezultatom 0:0. A onda u nastavku igrači Mauricija Pochettina kreću furiozno i stižu do dva brza pogotka.

Prvo je u 50. minuti Trippier ubacio iz kornera, a Harry Kane izvrsno pogodio za vodstvo gostiju od 1:0, da bi dvije minute kasnije Lucas Moura nakon dodavanja Christiana Eriksena povisio prednost Tottenhama na 2:0.

United se trgnuo i pokušavao zaprijetiti preko Freda i Lukakua, ne može se reći da nije bilo prigoda, ali lopta jednostavno nije htjela ući.

Točku na “i” postavio je Moura svojim drugim pogotkom u 84. minuti nakon brze kontre i još jedne bezglave reakcije obrane Uniteda.

Old Trafford brzo se praznio, a zanimljiva scena zabilježena je nakon samoga kraja utakmice.

Mourinho je dugo pljeskao navijačima Crvenih vragova koji su odlučili ostati na tribinama do samoga kraja i podržati ga, a zatim se pognute glave uputio prema svlačionici.

Tottenham je ovom pobjedom zadržao stopostotni učinak te se pridružio Liverpoolu, Chelseaju i Watfordu na vrhu ljestvice s maksimalnih devet bodova, dok je Manchester United tek 13. s tri boda.