Tottenham neporažen na Santiago Bernabeu

I Real Madrid i Tottenham preživjeli su prvu polovicu grupne faze bez poraza. Nakon dvije pobjede u uvodna dva kola Španjolci i Englezi odigrali su 1:1 na Santiago Bernabeuu, a već u sljedećem na Wembleyju imat će priliku napraviti korak prema prvom mjestu.

Premda je Real dominirao s posjedom, ali i prilikama, i Tottenham je imao svoje za šokirati Bernabeu. Madriđani su mogli povesti već nakon četiri minute kada je Ronaldo glavom zatresao vratnicu, a Benzema promašio cijeli gol nakon odbijanca što je ražestilo Ronalda koji je 15-ak minuta kasnije gotovo na isto mjesto na koje i Benzema poslao loptu.

Harry Kane u 19. minuti glavom je zagrijao Navasa, tada su gosti tražili i kazneni udarac nakon duela Llorentea i Casemira, a bila je to samo najava onoga što se dogodilo desetak minuta kasnije. Aurier je ubacio prizemnu loptu s desne strane, a Varane je, pazeći na Kanea, poslao u svoj gol.

Isco je uz Ronalda bio najaktivniji Realov igrač, bio je blizu u 30., ali dok Kroos nije iznudio kazneni udarac u završnici prvog dijela, Real nije mogao zabiti. Aurier je srušio Nijemca, a Ronaldo ostao miran.

Real je u deset minuta mogao kompletirati preokret da Benzema nije još jednom promašio nemoguće, a Hugo Lloris upisao jednako takvu obranu. Sunarodnjaku je briljantnom reakcijom skinuo udarac glavom s nekoliko metara, piše SportArena.hr.

Potom se Lloris “preselio” na Ronalda čija je dva udarca zaustavio u razmaku od dvije minute. Konačno je svoje minute, prve u drugom dijelu, dočekao i Tottenham. Ovaj se put u Llorisov “kostim” obukao Navas koji je perfektno zaustavio Kaneov zicer što je bila i posljednja velika prilika na utakmici.

A na Cipru, gdje je Tottenham prošao s laganih 3:0, Borussia nije uspjela ni protiv autsajdera skupine ubilježiti prvu pobjedu. Klub iz Dortmunda osvojio je mršavi bod i uveo se u tešku situaciju za prolazak skupine.

APOEL je šokirao goste u 62. minuti kada je Burki napravio dvije pogreške u pet sekundi. Prvo je dodao loptu domaćim igračima, a onda nije iz te pogreške uspio primiriti šut, odbijenu loptu uzeo je Pote, zaobišao Burkija i poentirao.

Nijemci su u tom šoku bili svega pet minuta. Iz ne previše obećavajuće Gotzeove lopte Sokratis je bio najviši u skoku i vratio Borussiju u život, međutim, dalje od toga nije išlo.

Tottenham i Real imaju po sedam, a APOEL i Borussia Dortmund po svega jedan osvojeni bod.