Toronto i Denver lakoćom do meč lopte

Toronto Raptorsi i Denver Nuggetsi odjurili su do vodstva 3-2 u svojim polufinalnim serijama.

Raptorsi su napokon priuštili pomoć Kawhiju Leonardu koji je mogao malo i odmoriti. Ključnom se pokazala druga četvrtina koju je Toronto dobio s dvadeset razlike formirajući vodstvo 64:43 na poluvremenu.

Sixersi nisu imali ideje, niti snage vratiti se u utakmicu, a konačan poraz od čak 36 razlike najveći je u doigravanju još od 1982. godine kada su od Bostona izgubili s četrdeset poena minusa.

Svi starteri Raptorsa upisali su dvoznamenkast učinak što se tiče poena, a nakon lošije utakmice dva dana ranije u Philadelphiji, ponovno je izvrstan bio Pascal Siakam s 25 koševa i osam skokova. Kawhi Leonard pridodao je 21 poen uz 13 skokova, a Kyle Lowry upisao je 19 koševa. Jedini vrijedan spomena u momčadi Sixersa bio je Jimmy Butler s 22 poena.

Šesta utakmica igrat će se u noći s četvrtka na petak po hrvatskom vremenu, domaćin su Sixersi.

Poput Raptorsa, vrlo sličnu utakmicu prezentirali su Denver Nuggetsi. Obje momčadi postavljene su za drugog nositelja u svojim konferencijama i svaka se nalazi na pobjedu od plasmana u finale na svojoj strani ždrijeba.

Nuggetsi su uz pomoć Nikole Jokića (25p, 19 sk) do poluvremena stvorili prednost od 18 poena, a kasnije istu povisili i do +31. Blazersi su djelovali ispuhano, bez prave energije i imat će za čime žaliti nakon ove utakmice. Playoff ne nudi previše prilika za popravak, a Portland je upravo propustio jednu.

Kod Nuggetsa, koje jedna pobjeda dijeli od prvog konferencijskog finala nakon deset godina, istaknuo se i Paul Milsap s 24 poena te Jamal Murray s 19, odnosno Gary Harris sa 16 koševa. Dame Lillard predvodio je Blazerse s 22 poena.

Iste večeri kad će Raptorsi tražiti potvrdu plasmana u konferencijsko finale u Philadelphiji, posao će pokušati završiti i Nuggetsi u Portlandu, piše Sportklub.hr.