Toronto i Denver izjednačili, Portland poveo s 2-0 u seriji

Toronto Raptorsi odnijeli su pobjedu u drugoj utakmici prvog kruga doigravanja na Istoku. Slavili su s visokih 111:82 i tako su poravnali na 1-1 u seriji.

Nakon šoka u prvoj utakmici i poraza za gubitak prednosti domaćeg terena, Raptorsi su u drugoj utakmici bili pravi. Dominirali su i Magic držali u problemima od samog početka te je prednost konstantno rasla.

Ovo je bila potpuno drugačija utakmica u svakom pogledu. Tako je Kyle Lowry nakon onih nula poena i šuta 0/7 za prve utakmice ovdje bio sjajan, a junak Magica iz prvog dvoboja DJ Augustin ovdje je bio dosta skroman.

Od početka susreta Raptorsi su bili u vodstvu i nijednom Orlando nije imao prednost, a tijekom susreta vodstvo domaćina išlo je do ogromnih 34 poena razlike. Gosti nisu imali nikakvo rješenje za Lowryja i Kawhija Leonarda, onaj nevidljivi dio posla sjajno je obavljao Pascal Siakam i sve je vodilo prema ovakvom raspletu.

Gosti su jako loše ušli u utakmicu, pet minuta nisu mogli do poena, promašili su prvih šest šuteva iz igre i prva četiri slobodna bacanja i Toronto se lako odvojio na 11:0. Do kraja susreta samo dva puta gosti su se spustili na minus šest, a zadnji put na jednoznamenkastom zaostatku bili su početkom druge četvrtine kada je Toronto vodio 32:23.

Već na ulasku u zadnju četvrtinu sve je bilo jasno, Raptorsi su vodili 90:66 i bilo je samo pitanje s kojim će rezultatom domaćin na kraju slaviti.

Samo četvorica igrača Toronta ubacila su poene u prvom poluvremenu, ali u nastavku su dobili pojačanje, proširili broj onih koji su se upisali među strijelce i lako su slavili.

Leonard je odigrao jednu od svojih najboljih utakmica u doigravanju ikad s 37 ubačenih poena dok je Lowry dodao 22 poena i sedam asistencija, Siakam ih je pratio s 19 poena i deset skokova.

Kod Magica samo trojica dvoznamenkastih – Aaron Gordon ubacio je 20 poena uz pet skokova, Terrence Ross 15 poena, a Evan Fournier deset poena uz pet skokova.

Nakon što su dobili prvu utakmicu u Denveru, Spursi su u rukama imali i drugu pobjedu. Vodili su čak s 19 poena prednosti, bili vrlo raspoloženi te je izgledalo kao da će doći do druge pobjede u Coloradu čime bi praktički riješili pitanje prolaza. No domaćin se u zadnji trenutak probudio.

Čovjek odluke bio je Jamal Murray koji je igrao jako loše do same završnice, ali je u zadnjoj dionici ubacio 21 poen i potpuno preokrenuo utakmicu.

Dopustili smo im 39 poena u zadnjoj četvrtini. Kraj priče, kratko je prokomentirao nakon susreta Gregg Popovich koji može biti zadovoljan sa sedam od osam odigranih četvrtina u ova dva susreta, ali ta jedna bila je kobna i odnijela je njegovim igračima ogromnih 2-0.

Još duboko u trećoj četvrtini gosti su vodili 78:59, Denver je tonuo i ništa mu nije polazilo za rukom, ali od tog trenutka pa do kraja utakmice dobio je to razdoblje s čak 55:27.

Murray je bio predvodnik, nije ništa mogao pogoditi do zadnje dionice, a onda je ubacio 21 poen uz šut 8/9.

Nisam niti pomislio vaditi ga van s parketa, nisam mu htio srušiti samopouzdanje, objasnio je kasnije Michael Malone, a kocka se isplatila.

Inače Nuggetsi odgovaraju Spursima koji protiv Denvera u doigravanju vode s 21-7 u pobjedama te su dobili sedam od zadnjih 12 utakmica na ovom parketu, uključujući i doigravanje. Protiv Spursa su Nuggetsi imali čak sedam uzastopnih domaćih poraza u doigravanju.

Murray je utakmicu završio s 24 poena, Gary Harris dodao je 23 poena i pet skokova, Nikola Jokić 21 poen, 13 skokova i osam asistencija, a Paul Millsap 20 poena i sedam skokova.

Kod Spursa DeMar DeRozan s 31 poenom i sedam skokova, LaMarcus Aldridge s 24 poena i osam skokova te Derrick White sa 17 poena jedini su bili raspoloženi.

Dugo nisu mogli do pobjede u doigravanju, a sada su prvi koji su upisali dvije u ovom doigravanju. Portland Trail Blazersi nastavili su s odličnim igrama i svladali su Oklahomu City Thunder i drugi put, ovaj put još lakše nego u prvom susretu.

Trebalo je samo malo vremena da Damian Lillard i CJ McCollum potpuno uzmu konce igre u svoje ruke i odvuku Portland do pobjede. Drugo poluvrijeme bilo je rapsodija s Portlandove strane, kako je vrijeme odmicalo prednost je sve više rasla, Thunder je počeo forsirati i razbacivati se nerezonskim šutevima u čemu je prednjačio Russell Westbrook, prenosi Sportnet.hr.

Gosti su pokušavali šutem za tri poena vratiti se u utakmicu, ali on je bio vrlo loš i ispod tražene razine. Tek 5/28 šutirali su gosti za tricu i s takvim postotkom nisu imali šanse za ekspresni povratak.

Prvo poluvrijeme bilo je drugačije, gosti su igrali dobro, Paul George ih je predvodio i Portland je imao i dvoznamenkasti zaostatak. Uspjeli su se domaćini trgnuti na vrijeme i smanjiti u završnici prvog dijela i na odmor otići s poravnatih 54:54 zahvaljujući trici McColluma sa sirenom.

Nastavak susreta donio je novu priču. Domaćin se potpuno razigrao, Lillard i McCollum radili su što su htjeli i Thunder je počeo tonuti. Treću dionicu gosti su izgubili s visokih 37:21 i više nije bilo nikakve dvojbe.

Blazersi su prvi put nakon 2014. godine upisali dvije pobjede u prva dva susreta serije, a tada su to učinili protiv Rocketsa i izbacili ih u šest utakmica.

McCollum je na kraju upisao 33 poena uz osam skokova i pet asistencija, Lillard je dodao 29 poena i šest asistencija. Mo Harkless pratio ih je s 14 poena i devet skokova.

Kod Thundera Paul George ubacio je 27 poena uz osam skokova, Steven Adams 16 poena uz devet skokova, a Russell Westbrook 14 poena uz 11 asistencija i devet skokova, ali i šut 5/20 i šest izgubljenih lopti.