Torino nakon 9 godina pobijedio Napoli, zabio Vlašić

U susretu 19. kola talijanskog nogometnog prvenstva Torino, kojeg vodi Ivan Jurić je pobijedio Napoli s 3-0, a drugi gol na utakmici zabio je hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić.

Prva je to pobjeda Torina u posljednjih 16 međusobnih susreta.

Zadnju pobjedu protiv Napolija, nogometaši Torina su ostvarili u ožujku 2015. godine, a potom upisali 12 poraza i četiri remija.

Jurićeva momčad je povela u 43. minuti golom Antonia Sanabrije, a sedam minuta kasnije dogodio se jedan od ključnih trenutaka. Gostujući branič Pasquale Mazzocchi je “pocrvenio” nakon neopreznog starta. Mazzocchi je dobio crveni karton svega četiri minute nakon što je ušao u igru i to u svom premijernom nastupu za Napoli.

Mazzocchi je u redove aktualnog talijanskog prvaka stigao ove zime iz Salernitane za tri milijuna eura, no nije se pokazao u prvom nastupu. Nesmotreno je uklizao Valentinu Lazaru i zaradio crveni karton.

Samo dvije minute kasnije Torino je stigao do novog gola, a strijelac je lijepim udarcem sa 17 metara bio Nikola Vlašić. Bio je to njegov drugi ligaški gol ove sezone nakon što je prvog zabio u studenom protiv Sassuola.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Alessandro Buongiorno u 66. minuti nakon ubačaja iz kornera. Vlašić je igrao do 90. minute kada je zamijenjen uz ovacije domaćih navijača.