Toni Kroos se oprostio od njemačke reprezentacije

Toni Kroos odlučio je oprostiti se od reprezentacije Njemačke, objavio je igrač na društvenim mrežama.

Sjajni nogometaš Real Madrida je odigrao 106 utakmica za reprezentaciju, a postigao je 17 golova. S Njemačkom je 2014. godine bio prvak svijeta, dok je na ovom Euru ispao u osmini finala porazom od Engleske (2:0).

Za Njemačku je debitirao 3. ožujka 2010. godine u prijateljskoj utakmici protiv Argentine, koja je pobijedila 1:0.

On je na Euru 2012. godine igrao za Njemačku u porazu od Italije u polufinalu, a odigrao je i cijeli susret u porazu od Francuske u polufinalu Eura 2016. godine.

Na Svjetskom prvenstvu 2014. godine odigrao je svaku minutu za reprezentaciju koja je na kraju pobjedom nad Argentinom postala prvak svijeta. Poseban trag ostavio je u epskoj pobjedi nad Brazilom (7:1) u polufinalu tog prvenstva, kada je zabio dva gola i asistirao jedan.

Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine pamtit će po ispadanju u skupini, kada su Nijemci završili posljednji, iza Meksika, Švedske i Južne Koreje. Ipak, Kroos je i tada ostavio dubok trag, kada je u petoj minuti sudačke nadoknade zabio golčinu za preokret protiv Švedske.