Talijani u produžecima slomili čvrste Austrijance za četvrtfinale

Italija je drugi četvrtfinalist Europskog nogometnog prvenstva.

Talijani su na Wembleyu nakon produžetaka slavili s 2:1 nad vrlo čvrstom i neugodnom reprezentacijom Austrije.

Prvih 90 minuta bilo je dosta tvrdo, a Talijani nisu bili tako uvjerljivi kao u utakmicama u skupini.

Iako je bilo dosta dobrih prigoda na obje strane, ono što posebno vrijedi izdvojiti je udarac Immobilea, koji je iz koraka raspalio s 20ak metara i pogodio spoj vratnice i grede u 32. minuti.

A u 66. minuti Arnautović je zabio gol i šokirao Italiju, ali je nakon provjere VAR-a sudac Taylor poništio gol. Napadač Austrije je nakon dodavanja Alabe ipak bio u zaleđu.

Nakon što u prvih 90 minuta nije bilo golova, krenulo se u produžetke. U 95. minuti Italija je stigla u dugo željeno vodstvo. Federico Chiesa je pogodio, nakon sjajne lopte Spinazzole.

U 104. minuti činilo se da su Talijani potpuno riješili utakmicu u svoju korist jer je na semaforu bilo 2:0. Ovaj put je pogodio Matteo Pessina sjajno snašao u gužvi i odličnim udarcem povisio prednost svoje momčadi.

Ipak, za povratak drame zaslužan je napadač Austrije Saša Kalajdžić koji se odlično snašao u šesnaestercu Italije i prvi put na ovom prvenstvu probio njihovu mrežu za 2:1.

Ali do kraja više nije bilo promjena i Talijani mogu zasluženo slaviti prolazak u četvrtfinale.

Azzurri će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz vrlo jakog dvoboja Belgija-Portugal koji se igra u nedjelju.