Talijani su novi europski prvaci: Šokirali su Engleze nakon jedanaesteraca

Nogometna reprezentacija Italije je novi prvak Europe. Oni su nakon drame jedanaesteraca slavili protiv Engleske s ukupnih 4:3 (1:1)

Ipak, nije baš  sve idealno počelo za Talijane u velikom finalu na Wembleyu. Već u drugoj minuti Wembleyu Talijani su bili u šoku i rezultatskom zaostatku.

Naime, Englezi su vrlo dobro krenuli u protunapad nakon kornera Talijana. Kane je povukao loptu, odlično ju dao za Trippiera na stranu, koji je sjajno ubacio na drugu vratnicu. Tamo je natrčao Luke Shaw i pogodio za veliko slavlje domaćih.

Do kraja prvog poluvremena Talijani su imali posjed lopte, ali nisu uspijevali biti konkretni, a Englezi su s druge strane bili čvrsti i kompaktni i mirno čuvali svoje stečeno vodstvo.

U nastavku, Talijani nastavljaju pritiskati i stvaraju nekoliko dobrih situacija pred Pickfordovim golom, ali rezultat se nije mijenjao sve do 67. minuti.

Tada Azzurri dolaze do željenog izjednačenja. Pogodio je Leonardo Bonucci nakon odbijanca. Cristante je ubačaj iz kornera prenio na drugu vratnicu, Verratti je pucao glavom, Pickford mu je uz pomoć vratnice obranio, ali na odbijanac je natrčao talijanski stoper i zabio za izjednačenje i dramu u nastavku utakmice.

Do kraja regularnih 90 minuta nije bilo promjena rezultata i pristupilo se produžecima. Tamo su obje momčadi dosta kalkurirale i potajno se nadale nekoj pogrešci protivnika, ali promjena nije bilo i lutrija jedanaesteraca je dala novog europskog prvaka.

Berardi je pogodio za Italiju, a potom Kane za Engleze. U drugoj seriji Belottijev udarac brani Pickford, a Maguire sigurno pogađa za Engleze. Bonucci je pogodio za Talijane, a Rashford je pogodio vratnicu u trećoj seriji.

U četvrtoj seriji Bernardeschi je pogodio, a Donnarumma je obranio udaraca Sancha. U petoj seriji Jorginho je propustio donijeti naslov Talijanima, jer mu je Pickoford uz pomoć vratnice obranio udarac. Ali njegovu pogrešku ispravio je Donnarumma obranivši udarac Sake.

I Talijani su tako po drugi put u svojoj povijesti postali europski prvaci.