Šveđani izgubili živce, Kauboji utišali cijelu dvoranu!

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je Švedsku 25:24 u 3. kolu prvog kruga Europskog prvenstva u Danskoj. Hrvatska je osvojila prvo mjesto u skupini D i u sljedeći krug ušla s maksimalna četiri boda.

Bila je to dramatična utakmica u kojoj su Šveđani igrali na krilima pune dvorane u Kopenhagenu. I Kauboji su imali podršku, a na kraju su hrvatski navijači bili ti koji su slavili.

Heroji pobjede protiv Švedske bili su Denis Buntić i Domagoj Duvnjak s po šest pogodaka. Dule je zabijao u prvih 30 minuta, a onda se ukazao Buntić kojeg je izbornik Slavko Goluža uveo umjesto indisponiranog Marka Kopljara. Buntić je je bio čovjek odluke koji je odveo Hrvatsku do pobjede.
Buntić vodio do pobjede.

U drugom poluvremenu Hrvatska niti u jednom trenutku nije gubila, ali sve do posljednjih 10 minuta nije uspjela niti stvoriti prednost veću od dva gola. No, tada se razigrao Denis Buntić koji je utakmicu završio na isti način kako ju je Duvnjak započeo.

U samoj su završnici Šveđani izgubili živce zbog nekih sudačkih odluka, što je pomoglo Kaubojima da izađu kao pobjednici u ovom susretu.
Velika četiri boda koja prenosimo u sljedeću skupinu (križamo se sa skupinom C) mogla bi biti presudna u borbi za polufinale u koje će se plasirati dvije najbolje ekipe iz te nove skupine.

U skupini C Poljska je savladala Rusiju 24-22 i tako došla do prve pobjede na natjecanju i zakomplicirala situaciju unutar skupine. Krzysztof Lijewski i Jakub Lucak sa po 4 gola bili su najefikasniji poljski igrači, dok je kod Rusa Pavel Atman zabio 6 golova.

HRVATSKA: Losert, Alilović; Duvnjak 6, Kopljar 2, Vori 1, Gojun 1, Horvat 2 (1), Vuković, Bičanić 3, Buntić 6, Valčić, Mandalinić, Štrlek 2, Čupić 2 (2), Musa, Ninčević
ŠVEDSKA: Andersson, Sjostrand; Persson 2, Kallman, Jernemyr, L. Karlsson 5, Ekberg 2 (2), Larholm 2, T. Karlsson, Jakobsson 2, Fahlgren, Petersen 2, Ekdahl du Rietz 1, Zachrisson 4, Nilsson 3, Nielsen 1
SUCI: Raluy i Sabroso (Španjolska)
SEDMERCI: Hrvatska 5 (3), Švedska 4 (2)
ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta, Švedska 8 minuta (Hina)