Šveđani golom s centra u 93. minuti srušili Francuze

Kakva pobjeda Šveđana nad Francuzima u kvalifikacijama za Svjetsko nogometno prvenstvo! Igrala se već treća minuta sudačke nadoknade u Stockholmu, gdje je jaka Francuska došla po potrebne bodove u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Na semaforu je stajalo 1:1 i činilo se da će derbi za prvo mjesto završiti miroljubivo, a onda je u 93. minuti vratar Francuske Hugo Lloris istrčao s gola u posljednji napad prije kraja susreta. Pogrešno je ispucao loptu prema Toivonenu koji je s centra odmah opalio prema praznom golu i pogodio za 2:1.

Francuska je povela u 37. minuti još jednim krasnim golom Oliviera Girouda, a samo šest minuta kasnije Durmaz je donio Švedskoj izjednačujućih 1:1.

U prvih 11 Francuske bili su Pogba, Matuidi, Griezman, Payet i Giroud, a Mbappe i Lemar su ušli s klupe, ali nisu uspjeli probiti čvrstog domaćina. Šveđani su imali tri udarca na gol, do onoga posljednjega u nebranjenu mrežu.

Šveđani su na taj način pokvarili i večer Nizozemcima, koji su do tog gola bili na bod od Šveđana i na četiri od Francuza, a sada im obje reprezentacije bježe tri boda.