Susret legendi Real Madrida i Barcelone: Ronaldinhove majstorije u centru pažnje

Legende Real Madrida i Barcelone odigrale su utakmicu Clasico Legends, a pobjeda je pripala Madriđanima rezultatom 3:2.

Za Real su nastupili Jordi Codina, Roberto Carlos, Alberto Rivera, Luis Milla, Antonio Nunez, Alfonso Perez, Jose Emilio Amavisca, Ivan Campo, Luis Figo, Fernando Sanz i Ruben De la Red, a nastupili su još Pedro Munitis i Jesús Enrique Velasco. Trener je bio Manolo Castro.

Boje Barcelone branili su Mariano Jesus Angoy, Miquel Soler, Frederic Dehu, Tortolero, Jon Andoni Goikoetxea, Oscar Arpon, Gaizka Mendieta, Javier Saviola, Deco, Rivaldo i Ronaldinho. Priliku za igru su dobili još Ronald De Boer, Jofre Mateu, Guillermo Amor, Francesco Coco, Francisco Guzman, Juan Carlos i Samuel Okunowo. Ekipu je s klupe vodio Albert Ferrer, piše klix.ba.

Ronaldinho je na ovoj utakmici očekivano bio glavna zvijezda zahvaljujući svom nogometnom umijeću, a upravo je on postigao vodeći gol za Barcu u 28. minuti. U 42. minuti je izjednačenje Realu donio Munitis, a potom je u 44. minuti za preokret bio zaslužan Alfonso Perez. Za 2:2 u 60. minuti susreta pogađa Jofre Mateu, dok pobjedu Realu pogotkom u 69. minuti donosi Ruben de la Red.

Utakmica je odigrana na stadionu Bloomfield u Tel-Avivu u Izraelu.