Sudac poništio gol jednoj pa dosudio jedanaesterac drugoj ekipi

Fiorentina je u nedjeljnoj utakmici 24. kola Serie A pobijedila u gostima SPAL 4-1, a ogled je obilježila nesvakidašnja situacija s VAR-om.

Domaćini su poveli u 36. minuti golom Andree Petagne, a sjajnim je udarcem izjednačio Edimilson Fernandes minutu prije odmora. I onda, sredinom nastavka, Mattia Valoti zabija za novo vodstvo SPAL-a, a sudac Luca J. Pairetto u prvi mah pokazuje na centar.

No, na signalizaciju njegovih videopomoćnika, pogledao je spornu situaciju koja se dogodila 20-ak sekundi prije gola na drugoj strani, kad je Felipe nepropisno uklizao Federicu Chiesi, poništio gol i pokazao – penal za Fiorentinu, pišu 24sata.hr.

“Viole” su ga iskoristile preko Jordana Veretouta u 79. minuti i potvrdile pobjedu još dvama golovima Giovannija Simeonea u 80. i Gersona u 88. minuti.

Fiorentina je pobjedom došla na osmo mjesto ljestvice talijanskog prvenstva, a SPAL je na 15., četiri boda iznad zone ispadanja.