Sucu htio dati pet jer mu je poništio žuti karton, ovaj izvukao crveni

Luda uzvratna utakmica osmine finala Europa lige, Bayer Leverkusen – Qarabag 3:2 (prva utakmica završila je 2:2) imala je i najluđu situaciju.

U 62. minuti, pri vodstvu gostiju 1:0, engleski sudac Anthony Taylor dao je žuti karton igraču gostiju Elvinu Jafargulijevu.

No na intervenciju VAR-a pregledao je snimku situacije te pozvao azerbajdžanskog braniča. Pokazao je da mu poništava žuti karton, na što se Jafargulijev oduševio te ushićen išao dati “pet” sucu.

Međutim, Taylor je odmah pokazao zašto mu je poništio žuti karton. Zato što je pregledom snimke utvrdio da je Jafargulijev prekršaj nad igračem Bayera počinio kao zadnji igrač obrane te mu je umjesto žutog dao crveni karton.

Scena kako Jafargulijev u sekundi prelazi put od euforije do depresije postala je viralna. Samo pet minuta kasnije Qarabag je usprkos tome što je ostao s igračem manje povisio na 2:0. Ipak, Bayer je do kraja sudačke nadoknade preokrenuo na 3:2 i prošao. Glavna scena s utakmice ostala je ona kako je igrač Qarabaga ostao šokiran crvenim kartonom, prenosi Index.