Suci isključili Jurića, prijeti mu kazna

Ivan Jurić morao je biti udaljen s terena tijekom utakmice 8. kola Serie A u kojoj je Napoli pobijedio njegov Torino 3:1.

Napoli je s tri nova boda učvrstio prvo mjesto na ljestvici talijanskog prvenstva. U osam utakmica upisao je šest pobjeda uz dva neodlučena rezultata, dok je Torino trenutačno na devetom mjestu ljestvice.

Domaćin je na stadionu Diego Armando Maradona svog suparnika srušio u prvom poluvremenu te je već nakon dvanaest minuta igre bilo 2:0, a nakon 37. minute i 3:0. Prva dva pogotka postigao je Kamerunac Andre-Frank Zambo Anguissa, prvi glavom, a drugi nakon što je pretrčao polovicu terena. Za 3:0 je zabio sjajni Gruzijac Kvarackelia, što je bio njegov peti prvenstveni pogodak za Napoli ove sezone.

U 43. minuti Sanabria je smanjio za Torino, no kroz cijelo drugo poluvrijeme Napoli je kontrolirao rezultat i ritam igre, smanjio je gas te priveo utakmicu kraju. Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić odigrao je cijelu utakmicu za Torino.

Torinov hrvatski trener Jurić isključen je sredinom drugog dijela nakon što se zaletio prema četvrtom sucu uz prijetnje i psovke. Glavni sudac utakmice Luca Massimi prvo ga je upozorio, a potom, nakon što je Jurić ušao u teren i krenuo dodatno pojašnjavati svoje viđenje situacije, i isključio.

Tek treba vidjeti kolika će mu zbog toga biti kazna.