Subašić nemoćan protiv razigranog Neymara i ubojitog Cavanija

U derbiju 14. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na gostovanju pobijedio Monaco 2:1 i povećao prednost na ljestvici na devet bodova…

Po jedan gol u svakom poluvremenu bilo je dovoljno za nova tri boda pariškog sastava, a golove su zabili Edison Cavani (19) i Neymar (52-11m). Utješan pogodak za Monaco zabio je Moutinho iz slobodnog udarca u 81. minuti.

Pobjeda PSG-a je mogla biti i uvjerljivija. Gosti su dva puta uzdrmali okvir suparničkog gola i promašili još nekoliko sjajnih prilika. Posebno se ispromašivao Kylian Mbappe koji je prošle sezone nosio dres Monaca. Danijel Subašić kod golova nije mogao ništa, a tijekom susreta je imao nekoliko odličnih obrana.

U nedjelju su odigrane još dvije utakmice. Lyon je protutnjao Nicom pobijedivši 5:0, dok je Marseille bio bolji od Guingampa 1:0.

Lyon je već nakon prvog poluvremena imao 4:0, a kada je Nica u 70. minuti ostala s igračem manje sve je bilo jasno. Do kraja susreta ‘lavovi’ su zabili još jedan gol za uvjerljivu ‘peticu’. Strijelci su bili Memphis Depay (5, 38), Maxwell Cornet (20), Mariano (27) i Myziane Maolida (79). Domaćin je od 70. minute igrao bez isključenog Marlona.

U susretu Olympique Marseillea i Guingampa presudio je gol Floriana Thauvina u 31. minuti.

Na ljestvici vodi PSG s 38 bodova, dok Monaco i Lyon imaju po 29 bodova. Na začelju je Metz sa četiri boda.