Stipe Jurić: Ostalo je još streljiva i za Želju, nismo sve ispucali u Opuzenu

Nogometaši Širokog Brijega u subotu (prolongirano s nedjelje) dočekuju vodeći Željezničar u 6. kolu Premijer lige BiH. Kako bi pobijedili u toj utakmici trebat će im napadačka učinkovitost, a u tome bi mogao pomoći i mladi Stipe Jurić (20).

Jurić je na prijateljskoj utakmici svoje momčadi u utorak u Opuzenu protiv domaćeg Neretvanca postigao hat-trick i upisao jednu asistenciju u visokoj pobjedi (5:0).

Zasigurno da Nertvanac nije po kvaliteti neko mjerilo, ali navijače Plavo-bijelih može veseliti pristup svih igrača iz te utakmice, kakav nije bio primjetan u nekim prvenstvenim i nekim prethodnim prijateljskim utakmicama.

Jurić koji najćešće ne započinje utakmice u prvih 11 Širokog, ovaj put je iskoristio priliku trenera Ćorića i pokazao je da se na njega treba računati, možda i s znatno većom minutažom u budućnosti.

Jako sam zadovoljan našom prikazanom igrom u susretu protiv Neretvanca. Iako je riječ o pripremnoj utakmici, pristup iz utakmice na Podvornici mora nam biti primjer smjera kojim trebamo nastaviti kako bi podigli igru i rezultate na višu razinu. Nikoga ne možemo podcijeniti. Za svaku pobjedu potreban je maksimum cijele momčadi, smatra Jurić.

Jednakom pristupu nada se i u predstojećoj utakmici sa Željezničarom.

Samo takvim pristupom možemo doći do silno željenih bodova u subotnjem derbiju protiv do sada neporaženog Željezničara.

Vjerujem kako je ostalo streljiva i za Želju, nismo sve ispucali u Opuzenu.

Koju ću minutažu dobiti odlučit će trener. Moje je nastaviti raditi i iskoristiti ukazanu priliku, kazao je Jurić u razgovoru za službenu  klupsku Facebook stranicu.

Utakmica sa Željezničarom na rasporedu je u subotu u 20 sati na stadionu Pecara.

NK Široki Brijeg također podržao akciju za Dom “Marija naša nada”!