Statistika na strani Širokoga, ali na Krupi uvijek dosta gusto!

Nogometaši Krupe igraju svoju tek treću premijerligašku sezonu, međutim momčad koju ove sezone s trenerske klupe predvodi Branislav Krunić, nekoć odličan igrač trebinjskoga Leotara, svakako zaslužuje svaki respekt, jer su u dvije prve premijerligaške sezone u oba navrata izborili Ligu za prvaka, a uspješno su krenuli i u treću zabilježivši domaću 3:1 pobjedu nad Čelikom.

Voljom ždrijeba domaćini su i u 2. kolu, a u goste im stiže momčad Širokoga Brijega s kojom su do sada igrali šest puta. U tih šest utakmica uspješniji su Širokobriježani s obzirom da su zabilježili 3 pobjede, uz 2 remija i samo jedan poraz. Gol razlika je debelo na strani momčadi s Pecare i glasi 11:4.

Prvu utakmicu ove dvije momčadi su igrale u sezoni 2016/17. kada je na Pecari domaćin slavio s 3:1, a sva tri gola za Široki Brijeg postigli su igrači koji više ne nose dres ovoga kluba. Mrežu Krupljana redom su pogađali Slavko Bralić u 61., Ivan Baraban u 69. i Stefan Barić u 87. minuti, a počasni zgoditak za goste u trećoj minuti sudačkoga dodatka postigao je Irfan Jašarević.

U istoj sezoni dogodila se i ta jedina pobjeda Krupe u dosadašnjim međusobnim susretima ovih dvaju klubova. Završilo je s minimalnih 1:0, a strijelac tog jedinog pogotka bio je Nikola Dujaković u 39. minuti.

Prošle sezone Široki Brijeg i Krupa su se četiri puta međusobno sastali, a prvi dvoboj odigran je u Krupi na Vrbasu kada su gosti preokretom stigli do trijumfa 2:1. Aleksandar Vukotić je u 15. minuti postigao gol za domaće, ali je Danijel Kožul već u 19. minuti vrati utakmicu u rezultatski egal, a potom je Dino Ćorić u 39. minuti bio strijelac za konačnih 2:1 i prvo slavlje Širokobriježana u Krupi.

Bio je Široki Brijeg nadomak pobjede i u narednom međusobnom dvoboju na Pecari, jer je do 89. minute vodio 1:0 zgoditkom Luke Menala u 17. minuti, ali su gosti u toj završnici izjednačili pogotkom Slobodana Milanovića i osvojili dragocjen bod.

Prvi njihov međusobni sraz u Ligi za prvaka okončan je bez pogodaka, a mnogi će se sjetiti kako je ta utakmica u Krupi odigrana u krajnje ne nogometnim uvjetima.

I naposljetku, ta posljednja njihova utakmica na Pecari završila je s visokih 5:0. Bernardo Matić je tada postigao dva, a Dražen Bagarić, Josip Ćorić i Stjepan Lončar po jedan pogodak. Istina, gosti su u tom dvoboju nastupili u jednom oslabljenom sastavu budući da su one udarne svoje igrače čuvali za finale Kupa koje su igrali sa Željezničarom.

Statistički pregled (Krupa – Široki Brijeg)

Sveukupno: 6 1-2-3 (4:11)

Utakmice u Krupi na Vrbasu: 3 1-1-1 (2:2)

Utakmice u Širokom Brijegu: 0-1-2 (2:9)