Srpski nogometaši oduševili javnost odlukom o premijama

Srpska reprezentacija šokirala je u nedjelju Portugal i u izravnom obračunu s Cristianom Ronaldom i njegovim suigračima izborila plasman na Svjetsko prvenstvo.

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić obećao je igračima prije utakmice milijun eura nagrade budu li uspješni, a novac je već uplaćen na račun Srpskog nogometnog saveza. Neće se ondje dugo zadržati.

Nogometaši koje vodi izbornik Dragan Stojković odlučili su novac uplaćen iz državnog proračuna proslijediti u humanitarne svrhe. Prema pisanju srpskih medija, bit će preusmjeren za liječenje bolesne djece.

Podsjetimo, Srbija je na Luzu pobijedila Portugal 2:1 i to preokretom nakon gola primljenog u 2. minuti kada je Renato Sanches zabio za 1:0. Srbiju je u igru vratio Rui Patricio pogreškom u 33. minuti. Nije uspio zaustaviti udarac Tadića koji je išao ravno u njega pa se na odmor otišlo s izjednačenim rezultatom, a onda je u 90. minuti Aleksandar Mitrović glavom zakucao ubačaj Tadića u mrežu.

Srbija je osvojila prvo mjesto u A skupini s 20 bodova. Portugal je ostao na 17 i prolazak u Katar morat će tražiti kroz dodatne kvalifikacije.