Srbija razbila Kanadu i prošla u finale Svjetskog prvenstva

Košarkaši Srbije prvi su finalisti Svjetskog prvenstva nakon što su u Manili, u polufinalnom susretu, bili bolji od Kanađana 95-86 (23-15, 29-24, 23-24, 20-23).

Srbija je bolje otvorila utakmice te je na tom tragu dobila prvih deset minuta igre s 23-15. U drugoj četvrtini još je Srbija pojačala i dotad odličnu obranu. Napadački su Kanađani bili bezidejni, a u srpskom napadu posebno je dominirao Bogdan Bogdanović.

S 23 poena Bogdanović je bio prvi srpski strijelac uz 3-4 za tri poena, a tome je dodao četiri skoka i tri asistencije. Ognjen Dobrić je ubacio 16 koševa, a Marko Gudurić 12 uz 3-5 za tri poena. Nikola Milutinov je dao 16 poena i imao 10 skokova, piše HRT.

Kod Kanade je najbolji bio RJ Barrett s 23 poena, dok je Dillon Brooks ubacio 16 koševa.

U nedjeljnom finalu Srbija će u borbi za zlato igrati protiv pobjednika drugog polufinalnog susreta u kojem se sastaju SAD i Njemačka. Taj je polufinalni dvoboj na programu u petak, od 14.40 sati.