Split nakon 27 godina pobijedio Partizan

Košarkaši Splita priredili su senzaciju porazivši Partizan u Beogradu pred 7.000 gledatelja u Štark Areni sa 74-67 u susretu 19. kola regionalne košarkaške ABA lige.

Prva je to pobjeda Splita protiv Partizana nakon 27 godina, ujedno i prva nakon 17 uzastopnih poraza od beogradakog kluba u ABA ligi.

Domaćin je bolje ušao u susret i nakon prve četvrtine je vodio sa 19-17, međutim Split je fantastičnom igrom u drugoj dionici okrenuo rezultat. Momčad Slavena Rimca je drugi period igre dobila sa 27-11 i na poluvrijeme otišla sa 44-30.

Split je u 27. minuti stigao do ogromnih 55-35, a tek u 34. minuti je momčad Željka Obradovića uspjela doći ispod 10 razlike (52-61). Međutim, Split je tri minute prije kraja poveo sa 70-54 i potom mirno priveo susret kraju.

Split su do velike pobjede predvodili Shannon Shorter sa 18 koševa i osam skokova, Lewis Sullivan sa 15 koševa, te Toni Perković s devet koševa, osam skokova i tri asistencije, javlja Hina.

Kod Partizana jedini igrač s dvoznamenkastim učinkom bio je James Nunnaly sa 10 koševa, Mateusz Ponitka dodao osam koševa i osam skokova.

Poraz je upisala i vodeća Crvena zvezda koja je na gostovanju izgubila od Budućnosti sa 62-84.

Crvena zvezda vodi na ljestvici sa 16 pobjeda i tri poraza, Budućnost je druga sa 14 pobjeda i pet poraza, dok je Partizan treći sa omjerom 13-6.