Spektakularan preokret Liverpoola za finale Lige prvaka

Messi se tužan vraća kući

Jordan Henderson je sjajno primio loptu u kaznenom prostoru Barcelone i šutirao, Marc-Andre ter Stegen je odbranio, ali je lopta došla do Divocka Origija koji nije imao težak zadatak ubaciti loptu u prazan gol za 1:0.

U 15. minuti Lionel Messi je promašio ono što inače pogađa. Jordi Alba je sjajno uposlio Philippea Coutinha na lijevoj strani, Brazilac dodaje na vrh peterca Messiju koji je odmah šutirao, ali Alisson Becker sjajno brani.

U narednim minutama gosti su još nekoliko puta ozbiljno prijetili, no Alisson je bio nesavladiv.

Barca je najbolju priliku imala u posljednjim sekundama prvog poluvremena. Messi je na genijalan način kroz čitavu obranu Redsa uposlio Albu koji izlazi sam na Alissona, ali je golman Liverpoola bio uspješniji u situaciji jedan na jedan, piše Klix.ba.

Liverpool je drugo poluvrijeme počeo identično kao prvo, silovitim napadima ka golu Ter Stegena.

Igrala se 50. minuta kada je Georginio Wijnaldum ubacio loptu iz kornera, Virgil van Dijk je iz peterca sjajno šutirao petom, ali je Ter Stegen fenomenalno odbranio.

Drugi pogodak je visio u zraku, a Liverpool je do njega stigao u 54. minuti. Ivan Rakitić je pogriješio, Trent Alexander-Arnold je ubacio sa desne strane po zemlji, Wijnaldum je šutirao iz prve i pogodio za 2:0.

Taj pogodak je u potpunosti šokirao igrače Barce koji su samo dva minuta kasnije primili i treći pogodak, piše Klix.ba.

Xherdan Shaqiri je ubacio sa lijeve strane, a Wijnaldum neometan glavom iz peterca vara Ter Stegena za 3:0.

Barcelona je uspjela doći do nove prilike za pogodak, ali je Alisson ponovo nadmudrio Messija u 68. minuti susreta.

Konačni udarac Barceloni zadao je Origi svojim drugim pogotkom u 79. minuti susreta. Alexander-Arnold je “na foru” izveo korner, a Belgijanac je zakucao loptu u mrežu za 4:0.

Svi napadi Barcelone do kraja susreta su bili uzaludni, te su Katalonci podbacili kao i prošle godine kada su prosuli prednost od 3:0 protiv Rome u četvrtfinalu.

Liverpool će u finalu 1. lipnja čekati boljeg iz sutrašnjeg utakmice Ajaxa i Tottenhama. Ajax je u prvom meču slavio rezultatom 1:0.