Španjolska na otvaranju EP bolja od Hrvatske, solidan nastup Batinića

U prvoj utakmici U20 reprezentacije Hrvatske na ovogodišnjem Europskom prvenstvu Španjolska je bila bolja s 85:73.

Hrvatska je sigurno ušla u utakmicu i tricom Josipa Batinića povela sa 7:2. Šut ostatak četvrtine Hrvatsku nikako ne služi, Španjolska radi seriju od 11 poena (13:7), a u drugu četvrtinu se ulazi s 26:11 za Španjolce.

U drugoj četvrtini Španjolska dolazi i do 20 poena prednosti (31:11), a hrvatski  reprezentativci do kraja poluvremena traže rješenja za njihovu čvrstu obranu.

Treća dionica prolazi u egalu, a kako je utakmica odmicala izabranici Damira Rajkovića pružali su sve bolju igru. Nažalost, do preokreta nije došlo, Španjolska upisuje pobjedu, no drugo poluvrijeme pokazuje da se u predstojećim utakmicama prvenstva naši reprezentativci mogu nositi sa svim protivnicima.

Toni Nakić je proveo najviše vremena na parketu i postigao najviše poena – 15, uz 7 skokova i 3 asistencije. Antonio Jordano je rezultatu dodao 12 poena uz dvije osvojene lopte, a najveću je valorizaciju (11) imao Lovre Runjić zbog 100% (3/3) šuta za 2 poena (ukupno 6 ubačenih poena).

Igrač HKK Široki, Josip Batinić, je za 20 minuta provedenih na parketu ubacio sedam poena i dodao pet skokova.

Za Španjolsku su 3 igrača postigla po 13 poena: Miguel Gonzalez, Alejandro Pozo i Joel Parra.

Sljedeću utakmicu na EP u Izraelu U20 reprezentacija igra danas s početkom u 15 sati, a protivnik je Njemačka.