Španjolska bez milosti, očajna predstava svjetskih doprvaka

Hrvatska je u svom prvom susretu u Ligi nacija protiv domaćina Španjolske upisala debakl izgubivši čak 6:0.

Susret Španjolske i Hrvatske bio je zanimljiv od samoga početka. Obje momčadi napadački su ušle u utakmicu i bilo je prilika s obje strane terena.

Iako su svjetski doprvaci nešto bolje otvorili  susret, promašene prilike Rakitića, Perišića i Santinija na početku skupo su ih koštale. Španjolska je do vodstva stigla u 24. minuti, kada je sjajan pogodak glavom na ubacivanje Carvajala postigao nečuvani Saul.

Ivan Rakitić je u ovoj utakmici upisao stoti nastup u kockastom dresu, ali ga zasigurno neće pamtiti po najboljem.

Asensio u 33. minuti fantastično ljevicom iz daljine pronalazi put do mreže Kalinića i diže vodstvo na 2:0.

Asensio se ubrzo prometnuo u igrača utakmice, potopivši sve nade Vatrenih, samo dvije minute kasnije kada postiže još jednu golčinu pucajući opet izvan šesnaesterca. Kasnije je gol pripisan Lovri Kaliniću, ali španjolski reprezentativac odradio je većinu posla.

Modrić: “Nedopustivo je da ovako rasprodajemo ugled koji smo jako teško stekli”

Drugo poluvrijeme Španjolska je nastavila u istom ritmu – u strijelce se za vodstvo od 4:0 u 49. minuti upisao Rodrigo.

Sergio Ramos u 57. minuti nadskočio je cijelu obranu neprepoznatljive Hrvatske te nakon ubačaja Asensia iz kornera pogađa za visokih 5:0.

Za potpuni debakl Vatrenih pobrinuo se Isco u 70. minuti kada je pogodio za vodstvo od čak 6:0.

Španjolska: De Gea; Carvajal, Ramos, Nacho, Gaya; Busquets, Saúl, Ceballos; Isco, Rodrigo, Asensio

Hrvatska: Kalinić; Vrsaljko, Mitrović, Vida, Pivarić; Modrić, Brozović, Rakitić; Kovačić, Santini, Perišić