Španjolci briljantnim preokretom uništili Švedsku i u Zagrebu osvojili zlato!

Španjolska rukometna reprezentacija osvojila je Europsko prvenstvo u Hrvatskoj trijumfom u finalu ove nedjelje protiv Švedske, rezultatom 29:23 i tako pokazala da pobjeda protiv moćnih Francuza nije bila slučajnost…

Španjolci su ponovo na samom rukometnom vrhu. Riberina reprezentacija nakon pet godina čekanja na veliku titulu došla je na svoje ove nedjelje u Zagrebu, na turniru na kojem je imala dva posrtaja protiv Danske i Slovenije, ali je strašnu moć pokazala u polufinalu protiv Francuza, a onda i potvrdila klasu u velikom finalu protiv Šveđana.

Ljubitelji rukometa u zagrebačkoj Areni uživali su u krasnom sportskom okršaju. Bila je to utakmica u kojoj smo vidjeli dva potpuno različita lica obje reprezentacije. U prvom poluvremenu Švedska je odigrala besprijekorno i na krilima Mikaela Appelgrena koji je skupio fantastičnih 11 obrana cijelo je vrijeme vodila. Pivot Jesper Nielsen bio je najraspoloženiji i zabio je četiri pogotka, no Španjolci se nisu predavali i na odmor su otišli samo sa zaostatkom 14:12.

Početkom drugog dijela sve se promijenilo. Španjolska obrana predvođena Arpadom Šterbikom je proradila i Šveđani više nisu bili u stanju zabiti pogodak. Balaguer, Arino i Entrerrios trpali su golove desetak minuta bez milosti, a prednost Španjolaca je rasla iz minute u minutu, sve do +5 (20:15).

U završnici susreta Švedska se nije uspjela oporaviti, a Šterbik je u nekoliko navrata pokazao zašto ga mnogi smatraju najboljim golmanom svih vremena. Španjolci su s visokih 29:23 upisali pobjedu i postali europski prvaci, piše tportal.hr.

Sole i Balaguer zabili su za pobjednike pet pogodaka, a Nielsen isto toliko za poražene Šveđane.

Španjolskoj je ovo prva europska titula, a ima još dva naslova prvaka svijeta, 2005. i 2013. godine.