SP u rukometu: Francuzi sjajnom igrom pregazili Srbiju

Rukometna reprezentacija Francuske pobijedila je Srbiju u drugom kolu Svjetskog prvenstva s 32:21. Srbi su se odlično držali do 20. minute prvog dijela, čak su i vodili 9:8, no raspali su se u nastavku, a Francuzi su bez Nikole Karabatića zasluženo slavili pred 12 tisuća gledatelja u Berlinu, piše Index.hr.

Srbija je odlično u prvom dijelu igrala u obrani, zaustavljali su skoro svaku francusku akciju. Aktualni svjetski prvaci pogađali su samo iz velikih udaljenosti, a Srbi su kroz kontre i par dobrih akcija čak i poveli. Dogodilo se to u 20. minuti susreta, kada je na semaforu pisalo 9:8 za Srbiju.

Srbija je mogla voditi i s većom razlikom da su iskoristili par zicera u napadu i da je Cupara nešto obranio. Srpski golmani su prvu obranu upisali tek u 26. minuti kada je Guigou pokušao lobom sa sedam metara, no iskusni vratar poljskog Kielcea pročitao je njegovu lukavu zamisao.

Nakon isteka prvih 30 minuta navijači su vidjeli gol kakav se rijetko viđa. Mošić je zabio nakon isteka vremena s 13 metara, pokušajem preko svih Francuza, lopta je došla do Gerarda i ispala mu iz ruku i završila u golu. Na odmor se otišlo s prednošću Francuske 15:12.

U nastavku odlično otvaranje Francuza, s dva brza gola stigli su do +5. Srbi su se onda pogubili, bili su bez ideje u napadu, lopte su im ispadale iz ruku, a takve jeftine pogreške svjetski prvaci su znali iskoristiti te su povećali vodstvo na +7 (22:15).

U 45. minuti reprezentativci Srbije napravili su seriju 4:1 i donijeli malu nadu za povratak u utakmicu. No u 49. minuti upisali su čak 17. izgubljenu loptu, bilo je to previše protiv rukometne velesile kao što je Francuska. U 55. minuti Francuzi su došli do najveće prednosti na utakmici (+12), a na kraju je završilo +11 (32:21).

Najbolji kod Francuza bili su Ludovic Fabregas i Nedim Remili s pet golova, a kod Srbije se istaknuo Bogdan Radivojević sa šest.