Šok za Barcelonu: Messi slomio podlakticu, propušta El Clasico!

Barcelona je pobijedila Sevillu s 4:2 u devetom kolu Primere i skočila na prvo mjesto na ljestvici, ali glavna vijest s ove utakmice nije trijumf Katalonaca već ozljeda Lionela Messija.

Argentinski as je u jednom dvoboju neugodno pao na desnu ruku i s bolnom grimasom je ostao ležati na terenu. Nije mogao nastaviti utakmicu, izašao je iz igre u 28. minuti kada ga je zamijenio Ousmane Dembele. Nakon utakmice utvrđeno je puknuće radijalne kosti (podlaktice) desne ruke.

No, prije toga je u 12. minuti zabio za vodstvo Barce od 2:0, nakon što je u drugoj minuti asistirao Philippeu Coutinhu za vodeći pogodak.

Na 3:0 povisio je Luis Suarez u 63. minuti iz kaznenog udarca kojega je sam izborio. Sevilla je smanjila na 3:1 kada je udarac Pabla Sarabije s više od 20 metara na putu prema golu u glavu pogodio Gerarda Piquea, promijenio smjer i prevario Ter Stegena.

Odlična reakcija Rakitića

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić je u 88. minuti postigao svoj drugi ovosezonski pogodak odlično reagiravši na jedan odbijanac te prizemnim udarcem iskosa s desne strane s otprilike 15 metara pogodio suprotni kut protivničkog gola.

Konačni rezultat postavio je Luis Muriel u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Vraća se tek 24. studenog?

Prva od njih je sraz s Interom na Camp Nouu ove srijede u Ligi prvaka, a zatim i nedjeljni El Clasico u kojem je Barca domaćin.

Slijede ogledi s Cultural Leonesom u Kupu kralja 31. listopada, prvenstveno gostovanje kod Rayo Vallecana 3. studenog te uzvrat s Interom na Giuseppe Meazzi 6. studenog.

Ukoliko se obistini prognoza o šest utakmica pauze, Messi neće igrati ni protiv Betisa 11. studenog te bi se na teren mogao vratiti tek nakon reprezentativne stanke u studenom, za utakmicu protiv Atletico Madrida (24.11.).

Šokantan je to rasplet jednog naoko bezazlenog duela na sredini terena i prilično komforne situacije u kojoj je Barca imala 2:0 nakon samo 12 minuta igre.