Šok na Wembleyu, preokret Juvea za četvrtfinale Lige prvaka

Nevjerojatnu utakmicu gledali smo u uzvratnom susretu osmine finala Lige prvaka. Juventus je u Londonu svladao Tottenham rezultatom 2:1 i tako nakon 2:2 iz prve utakmice prošao u četvrtfinale Lige prvaka.

Treneri su na Wembley izveli očekivane postave. Kod gostiju je zbog ozljede mišića izostao hrvatski reprezentativni napadač Mario Mandžukić, a u početnu postavu vratio se oporavljeni Gonzalo Higuain koji je dvaput poentirao u prvom dvoboju, ali je i s bijele točke pogodio gredu. Spurse je u napadu predvodio sjajni Harry Kane, a od njega su najviše strahovali navijači Stare dame.

Tottenham se predstavio kao vrlo organizirana momčad koja u svakom trenutku zna što hoće te visokim pritiskom nastoji iznenaditi suparnika. Ostavili su Spursi puno bolji dojam u prvom poluvremenu, stvorili niz dobrih prilika, te istodobno gotovo potpuno limitirali talijanskog prvaka, pišu Sportske novosti.

Prvi je zaprijetio Son u 3. minuti, Buffon je obranio. U 13. minuti poljski suci nisu vidjeli Chiellinijevo igranje rukom ispred Kanea, koji je dvije minute kasnije iz blizine pogodio vanjski dio mreže. Još jedan sporni detalj dogodio se u 17. minuti, kad je Costa pao u kaznenom prostoru Spursa nakon duela s Vertonghenom. Dojam je da je sudac Marciniak u oba navrata pogriješio, pogotovo u drugoj situaciji.

Nastavile su se prilike domaćina; Son puca glavom, ali opet brani Buffon, kao i malo kasnije kad je tukao Alli. Kane je u 34. minuti pokušao iskosa, pa u 38. Son također iskosa, kad je nakon solo prodora uputio loptu pokraj vratnice. A onda je Juventusova brana ipak popustila. Kane je započeo akciju, Eriksen je pronašao Allija koji je pokušao uputiti udarac, no lopta se odbila do Trippiera koji je šalje do Sona, a ovaj iz blizine pogađa, i to uz dosta sreće.

Allegri je u nastavku osvježio bokove uvođenjem Asamoaha i Lichtsteinera, a nakon sat vremena igre Spursi su posustali. Prvu pravu priliku imao je Juventus u 62. minuti kad je tukao Dybala, no nije pogodio okvir vratiju. Bila je to samo najava za ono što se dogodilo dvije minute kasnije, kad je izjednačio Higuain nakon ubačaja Lichtsteinera i Khedirine asistencije glavom. Ubrzo je stigao i preokret, u 67. minuti Higuain je sjajnom dubinskom loptom uposlio Dybalu koji iz lijepe kontre postavlja 1:2. Tottenham je do kraja napadao, ali se nije uspio vratiti.

U drugoj utakmici večeri Basel je u gostima s 2:1 pobijedio Manchester Citya, no zahvaljujući pobjedi od 4:0 u Švicarskoj dalje prolazi vodeća momčad engleskog Premiershipa.

Mnogima će pri ovakvom rezultatu odmah kroz misli proći “Ah, ta kladionica”, međutim možda se domaći jednostavno nisu htjeli previše trošiti, odnosno kako bi što odmorniji ušli u nastavak sezone rutinski odrađivali posao, a momčad Basela to kaznila i gledajući iz njihovog kuta ipak zabilježila jednu pa onako oku lijepu pobjedu.