Slovenija deklasirala Hrvatsku

Nakon pobjede Hrvatske 31:30 u Ivanić-Gradu u petak, slovenski reprezentativci pod vodstvom izbornika Veselina Vujovića uzvratili su uvjerljivim trijumfom upisavši prvu pobjedu nad Hrvatima nakon 2005. godine.

Za izabranike Željka Babića kobnih je bilo 20 minuta u drugom poluvremenu kada od 38. do 58. minute nisu uspjeli postići nijedan pogodak.

Najučinkovitiji igrač Hrvatske bio je Manuel Štrlek s četiri pogotka, a Slovence je predvodio Gašper Marguč sa sedam golova. Zbog iscrpljenosti Domagoj Duvnjak propustio je ovaj dvoboj.

Hrvatska će EP otvoriti 15. siječnja dvobojem protiv Bjelorusije u Katowicama.

SLOVENIJA – HRVATSKA 32:17 (14:12)

Slovenija: Skok, Škof, Lesjak, Zarabec 2, Marguč 7, Kavtičnik, Dolenec 2, Cingesar 2, Skube 2, Poteko, Cehte, Miklavčič 2, M. Žvižej 4, L. Žvižej 1, Blagotinšek 1, Gaber, Zorman, Razgor, Bombač 1, Gajić 6, Mačkovšek 2.

Hrvatska: Stevanović, F. Ivić, Alilović, Marić 2, Kopljar 2, Gojun, Horvat 3 (3), Karačić 2, Kozina, Š. Ivić, Štrlek 4, Čupić, Kovačević, Mamić, Šebetić 1, Slišković 2, Cindrić, Brozović 1.

Sedmerci: Slovenija 4 (4), Hrvatska 4 (3), Isključenja: Slovenija 8 minuta, Hrvatska 4 minute.