Sloboda srušila Tuzlu City za potpunu ludnicu u borbi za ostanak

Sloboda je u 29. kolu Premijer lige BiH na Tušnju svladala gradskog rivala Tuzlu City s 1:0 i došla je do velika tri boda u borbi za ostanak.

Junaci su vratar Semir Bukvić i Eldar Mehmedović – strijelac jedinog gola.

Slobodi je u susretu protiv gradskog rivala Tuzla Cityja pobjeda bila neophodna kako bi ostala u igri za ostanak u društvu najboljih. Na kraju su u tome i uspjeli.

Bukvić je i u 41. minuti odličnom intervencijom zaustavio Čelikovića, a tri minute kasnije čudesni vratar Slobode je ponovno u centru pozornosti jer je uspio obraniti i jedanaesterac.

Jusić je skrivio jedanaesterac, odgovornost za izvođenje preuzima Mićo Kuzmanović, Bukvić fenomenalno brani i spašava svoju momčad. Ovo mu je četvrti jedanaesterac kojeg je ”skinuo” ove sezone.

Sloboda je u 64. minuti mogla do gola. Kemal Osmanković šutira s nekoliko metara, Fejzić fenomenalno brani.

Fejzić nije mogao ništa dvije minute kasnije. Komazec dodaje kratko do Eldara Mehmedovića, a ovaj spektakularno pogađa za 1:0 i erupciju oduševljenja na Tušnju, piše SportSport.ba.

City je umalo samo dvije minute kasnije došao do izjednačenja. Mićo Kuzmanović međutim s pet metara ne pogađa gol Slobode i propala je velika šansa.

Domaći sastav u 79. minuti prijeti preko Vranješa, zatim Adi Alić i Mešić, no promjene rezultata nije bilo i ostalo je na kraju 1:0.

Sloboda je s ova tri boda došla na 10. mjesto s 29 bodova koliko ima i Igman, no momčad iz Konjica ima utakmicu manje.

Zrinjski pobjedom u Posušju osmi put postao prvak BiH

Do kraja sezone crveno-crni imaju izuzetno težak raspored. Igraju protiv ekipa koje se bore za izlazak u Europu (Široki Brijeg, Borac, Željezničar) te prvaka Zrinjskog.

Ni Tuzla City nije osigurala ostanak. Ovaj klub je na sedmom mjestu s 31 bodom i do kraja sezone igraju s izravnim rivalima Slogom, Leotarom, Igmanom, te također sa Zrinjskim, piše SportSport.

Pola lige tako se bori za ostanak. Od 7. do 12. mjesta razlika je u svega tri boda.

• Sloboda: Bukvić, Jusić, Osmanković, Husejinović, Maksimović, Komazec, Kurtalić, Osmić J., Vranješ, Kapetanović, Osmić M.
  • Tuzla City: Fejzić, Šukilović, Hadžić, Kuzmanović, Ćorić, Karjašević, Pantelić, Karić, Čeliković, Mehidić, Ivaniadze.