Sloboda deklasirala Sarajevo

Nogometaši Slobode prvi su polufinalisti Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su u utorak navečer u četvrfinalnoj uzvratnoj utakmici na stadionu “Asim Ferhatović Hase” pobijedili ekipu Sarajeva s 3:0 (1:0).

U prvom susretu, odigranom prije sedam dana na Tušnju, Tuzlaci su slavili s 2:1.

Vodeći pogodak za lidera Premijer lige postigao je Mladen Veselinović u 11. minuti. Na sredini terena Emerson je izgubio loptu, nakon čega je uslijedio brz kontranapad Tuzlaka po lijevoj strani. Mersudin Ahmetović pred vratima je uposlio Veselinovića, koji je preciznim udarcem pogodio mrežu Pavlovića.

Nogometašu Slobode povećali su vodstvo u 56. minuti na sličan način kao i kod prvog pogotka. Zajko Zeba je nakon solo prodora sa sredine terena pred vratima uposlio Veselinovića, koji je još jednom pogodio mrežu Sarajeva.

Konačan rezultat za eliminaciju i uvjerljiv poraz aktualnog prvaka postavio je Mersudin Ahmetović u 72. minuti.

Nogometaši Sarajeva na kraju susreta ispraćeni su zvižducima svojih navijača koji su tražili ostavke Uprave i trenera Miodraga Ješića.