Sloboda deklasirala Sarajevo, Željezničar kiksao protiv Rudara

U pretposljednjem 29. kolu Premijer lige BiH Sloboda je na Tušnju deklasirala Sarajevo 4:0 te je osigurala Europu. Željezničar je pak kiksao na Grbavici spasivši se poraza od Rudara u posljednjim minutama (1:1).

Sloboda je povela u 33. minuti iz jedanaesterca preko Zajka Zebe, a tri minute kasnije Kovačević postiže autogol za 2:0. Ostala dva pogotka pala su u posljednjim minutama susreta. Veselinović je u 83. minuti pogodio za 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Sarić u 92. minuti.

Željezničar je na Grbavici odigrao neodlučeno protiv Rudara koji će sljedeće sezone igrati u Prvoj ligi FBiH. Gosti su u vodstvo došli u 80. minuti preko Rokvića, a domaće od katastrofe spavaša Lendrić pogotkom u 91. minuti. Bio je ovo treći uzastopni susret Željezničara bez pobjede.

”Plavi” u posljednjem kolu gostuju u Istočnom Sarajevu kod Slavije gdje im treba pobjeda, a pri tome bi Sarajevo trebalo izgubiti od Olimpica na Koševu. Samo tako Željezničar može biti četvrti i nadati se da će Sloboda osvojiti Kup BiH kako bi se plasirali u Europu.

U utakmici bez ikakvog značaja, Velež i Čelik odigrali su blijedih 0:0 u Vrapčićima. Olimpic je u borbi za ostanak slavio protiv Travnika 1:0, Vitez je na svom terenu bio bolji od Slavije, dok je Borac u gostima pobjedio Radnika 2:0.