Slavlje za Zubca i Lakerse, Hezonja solidan u porazu Knicksa

Hrvatski košarkaš Mario Hezonja sinoć je u porazu svojih New York Knicksa ostvario solidan učinak s 14 koševa, dok je Ivica Zubac u pobjedi Los Angeles Lakersa upisao svega četiri koša.

Od New York Knicksa su sa 111-101 bili bolji domaći Portland Blazersi koje je predvodio Jusuf Nurkić sa 20 koševa. CJ McCollum i Damian Lillard su svaki zabili po 17 koševa za pobjedničku momčad, a Lillard je upisao i devet asistencija.

Najbolji kod New Yorka bio je Enes Kanter s 18 ubačaja, a Emmanuel Mudiay je dodao 17. Hezonja je odigrao 31 minutu i u tom je vremenu upisao 14 koševa uz šut iz igre 5/10 (trice 0/2) te tome pridodao sedam skokova, jednu asistenciju i tri ukradene lopte.

Los Angeles Lakers su sa 107-97 nadigrali domaće Dallas Maverickse, nadoknadivši u trećoj četvrtini zaostatak od čak 15 koševa.

Brandon Ingram je bio najbolji igrač Lakersa sa 29 koševa, a Lonzo Ball je dodao 21. Zubac je odigrao za Lakerse, koji su u trećoj četvrtini nadigrali Dallas sa 32-13, četiri minute i u tom je vremenu ubacio četiri koša (šut iz igre 1/2) uz dva skoka.

Maverickse je predvodio rookie Luka Dončić sa 27 poena i osam skokova.

San Antonio Spurs su u gostima sa 119-107 bili bolji od Detroit Pistonsa, a njihovom treneru Gregu Popovichu je to 1.221. pobjeda u karijeri zahvaljujući kojoj se popeo na treće mjesto svih vremena NBA po broju pobjeda među trenerima. Ispred Popovicha, koji vodi Spurse već 23 godine, nalaze se još samo Don Nelson sa 1.335 pobjede i Lenny Wilkens sa 1.332 pobjede.

DeMar DeRozan je zabio 26 koševa uz devet asistencija i sedam skokova za Spurse, a LaMarcus Aldridge je dodao 25. Blake Griffin je ubacio 34 koša, pridodavši tome osam asistencija za Pistonse.

Rezultati:

Dallas Mavericks – Los Angeles Lakers 97-107

(Ivica Zubac odigrao četiri minute za Los Angeles, zabio je četiri koša i upisao dva skoka)

Detroit Pistons – San Antonio Spurs 107-119

Boston Celtics – Brooklyn Nets 116-95

Houston Rockets – Denver Nuggets 125-113

Milwaukee Bucks – Utah Jazz 114-102

New Orleans Pelicans – Memphis Grizzlies 114-95

Portland Trail Blazers – New York Knicks 111-101

(Mario Hezonja odigrao 31 minutu za New York, zabio je 14 koševa i upisao sedam skokova, jednu asistenciju i tri ukradene lopte)

Sacramento Kings – Orlando Magic 111-95