Slab nogomet na Mokrom Docu i nula Posušja i Goražda

Prva utakmica doigravanja za plasman u Prvu ligu FBiH između Posušja i Goražda završena je bez pogodaka. Sjajna atmosfera, baš kao i pet dana ranije protiv Brotnja, no na veliku žalost domaćih pristalica njihovi ljubimci nisu stekli rezultatsku prednost pred uzvrat u Goraždu koji slijedi u predstojeću nedjelju.

Prema prikazanom tijekom ovih prvih 90 minuta remi je nekako i najrealniji, pa ako je već moralo biti tako bolje da se mreže nisu tresle nego da je bio neodlučen rezultat uz postignute pogotke.

Nešto lošijoj igri i jednih i drugih svakako je kumovalo i iznimno vruće i sparno vrijeme, no na Mokrom Docu ipak smo kudikamo više očekivali od aktera današnjega dvoboja.

U prvih 45 minuta gotovo da se i nije imalo što za vidjeti s izuzetkom pokušaja gostujućeg napadača Đokovića iz slobodnjaka na isteku prvih 45 minuta kada je lopta otišla iznad gola. A koliko je sve to bilo bezidejno najbolje oslikava podatak da u tom prvom poluvremenu nije izveden nijedan udarac iz kuta.

Nastavak je donio kudikamo bolji nogomet, pa su gosti iz Goražda u 60. i 65. minuti propustili dvije velike prilike. Najprije Blagojević izlazi sam na vratara domaćih, ali Galić brani i spašava domaćine. Potom je u prilici bio i Korjenić, ali je Galić još jednom izišao kao pobjednik.

Samo minutu kasnije uzvraća i Čuić dobrim pokušajem, a najbolju priliku Posušje ima u 81. minuti kada se Džeba našao u prilici, ali je mreža ostala netaknuta, kao i do samoga susreta, pa će se putnik u viši rang natjecanja tražiti u Goraždu.

Drugi susret doigravanja za Prvu ligu FBiH odigrali su Budućnost iz Banovića i Novi Travnik, a domaćin je u tom dvoboju ostvario lijepih 2:0 i na dobrom je putu da se vrati u prvoligaško društvo.

POSUŠJE – Stadion Mokri Dolac. Sudac: Semir Sarajkić (Sarajevo). Utakmica doigravanja za Prvu ligu FBiH: HŠK Posušje – FK Goražde 0:0 (0:0).

HŠK POSUŠJE: Ma. Galić – Kovač, Vištica, Jukić, Landeka, Mi. Galić, Mandurić, Čuić, Bešlić, Bakula, Džeba.

FK GORAŽDE: Ćulov – Korda, Kurtović, Isaković, Kamenica, Korjenić, Ljuca, Mirkov, Đoković, Ćulov, Mujanović.