Skupina preokreta: Kolumbija i Japan idu dalje, Poljska se pobjedom oprostila od SP

U posljednjem kolu grupne faze Poljska je ipak upisala jednu pobjedu svladavši Japan rezultatom 1:0, a Kolumbijci su se nakon lošeg prvog poluvremena probudili te se pogotkom Yerry Mine plasirali u osminu finala Svjetskog prvenstva u Rusiji. Uz Kolumbiju, dalje idu i Japanci.

Japan je nakon prva dva kola predvodio skupinu s četiri boda, dok je Senegal bio na drugoj poziciji. Kolumbiji je trebala pobjeda ili barem bod ako bi Poljska pobijedila vodeći Japan, a to je na kraju i uspjela. Kolumbija je ovom pobjedom zasjela na prvo mjesto, a Japan na drugo. Skupina H križa se sa skupinom G tako da će Kolumbija i Japan u osmini finala ići na Englesku, odnosno Belgiju. Senegal zahvaljujući statistici žutih kartona ide kući.

Senegal i Kolumbija

Prvo poluvrijeme ovog susreta igralo se većinski na sredini terena. Iako je Kolumbiji bila potrebna pobjeda, Senegal je na početku nametnuo svoju igru. U 17. minuti Davinson Sanchez u svom kaznenom prostoru starta nad Maneom i sudac Milorad Mažić prvotno sudi jedanaesterac, ali nakon provjere VAR-a mijenja svoju odluku.

U nastavku Senegalci su ponovno bili bolji – lakše su dolazili pred gol Kolumbijaca koje je, prvo dosuđeni pa poništeni kazneni udarac, ipak dekoncentrirao, a tomu je zasigurno doprinio i izlazak Jamesa Rodrigueza u 31. minuti jer zbog ozljede nije mogao nastaviti susret.

Drugo poluvrijeme bilo je nešto zanimljivije, obje momčadi više su napadale. Gol za vodstvo Kolumbije od 1:0 postigao je Yerry Mina u 74. minuti. U nastavku je Senegal igrao samo napad, ali nije uspio izjednačiti.

Japan i Poljska

Poljska je u susretu protiv Japana tražila počasnu pobjedu da se od Svjetskog prvenstva ipak ne oprosti s tri poraza, iako Japan nije bez razloga bio prvoplasirana momčad skupine H prije ovog kola.

Poljska je pokušavala doći do pogotka, no obje reprezentacije igrale su oprezno. U 32. minuti Kamil Grosicki glavom puca prema vratima Japana, ali Eiji Kawashima brani zicer.

Poljska je povela u 60. minuti pogotkom Jana Bednareka za 1:0. Poljaci su prikazali puno bolju igru nego protiv Kolumbije i Senegala, tako da Japancima nije bilo lako vratiti se u susret.