Škugor i Mektić zaustavljeni na startu Roland Garrosa

Franko Škugor i Nikola Mektić poraženi su na startu Roland Garrosa u konkurenciji parova, bolji su od njih bili Pablo Cuevas i Feliciano Lopez u tri seta.

Turnir u konkurenciji parova nije dobro krenuo za hrvatski par Nikola Mektić/Franko Škugor koji su kao peti nositelji poraženi u prvom kolu.

Bolji su od njih bili Pablo Cuevas i Feliciano Lopez koji su do pobjede došli sa 6:4, 4:6, 6:3 nakon sat i 56 minuta provedenih na terenu.

Prvi je set bio prilično izjednačen, a jedinu break šansu Mektić i Škugor nisu iskoristili u sedmom gemu. Kod vodstva 5:4, Cuevas i Lopez stigli su do dvije vezane break prilike. Nisu ih uspjeli iskoristiti, ali zato jesu treću u istom gemu.

Jedan oduzet servis vidjeli smo i u drugom setu, no do prednosti je stigla hrvatska kombinacija koja je povela s 4:3. Pri servisu za set, Mektić i Škugor suočili su se s dvije break prilike, obje su spasili, a zatim iskoristili drugu set loptu, prenosi Sportnet.hr.

Odmah na početku trećeg seta Cuevas i Lopez napravili su break i poveli s 3:0. Čak četiri šanse za break imala je hrvatska kombinacija, međutim, nijednu nije uspjela iskoristiti.