ŠK Široki Brijeg pobjednik 25. Kup natjecanja za seniore

Šahovski klub ”Široki Brijeg” pobjednik je 26. Kup natjecanja za seniore koje se održalo u organizaciji ŠS Herceg-Bosne u hotelu Zenit u Neumu.

Nastupilo je 11 klubova koji su odigrali po Švicarskom sustavu u 5 kola s tempom igre 1 sat po igraču, uz primjenu pravila FIDE.

Za ekipu su nastupili: IM Ivan Galić, IM Željko Bogut, Marko Ječić, Ivan Sesar, Jure Matijević i Mladen Mikulić.

Paralelno se igralo i 20. kadetsko i 22. juniorsko prvenstvo Šahovskog saveza Herceg-Bosne.

Na prvenstvu je nastupilo 2 juniora, 16 kadetkinja i 47 kadeta iz 12 klubova. Igrao se Bergerov sustav, a tempo igre bio je 30 minuta po igraču, odnosno 1 sat za cijelu partiju.

Pobjednici po kategorijama su osvojili titulu prvaka Šahovskog saveza Herceg-Bosne, a četiri najuspješnija natjecatelja u svim kategorijama stekli su pravo nastupa na kadetskom, odnosno juniorskom prvenstvu ŠU BiH.

Šahovski klub Široki Brijeg je osvojio rekordnih 8 medalja, a njih 12 je izborilo nastup na nadolazećem državnom prvenstvu.

Prva mjesta su osvojili David Leko do 8 godina, Lucija Galić do 10 godina, te Matej Čerkez do 12 godina. Druga mjesta su osvojili Gabriel Kraljević do 8 godina, Bruno Pinjuh do 10 godina, te Petra Sesar do 18 godina.

Treća mjesta su osvojili Nikola Kraljević do 8 godina i Benjamin Bošnjak do 12 godina. Pravo nastupa na državnom prvenstvu izborili su još Jan Bošnjak, Josip Ćavar, Ida Bošnjak i Petra Ćavar.