Sjajni Raptorsi do treće uzastopne pobjede i breaka u Milwaukeeju

Toronto Raptorsi stigli su i do treće uzastopne pobjede u finalnoj seriji Istočne konferencije gdje smo vidjeli i prvi break. Na gostovanju u Milwaukeeju slavili su sa 105:99.

Nisu se stvari činile dobre za Toronto Raptorse nakon prve dvije utakmice finala Istoka, ali i dobrim dijelom treće utakmice. Ipak, tada su uspjeli slaviti nakon dva produžetka, nakon toga i u četvrtoj utakmici, a noćas i treći puta zaredom.

Ovaj susret mogao bi biti ključan jer su Raptorsi uspjeli doći do breaka i sada će pred svojim navijačima imati priliku osigurati prvo veliko NBA finale. Na gostovanju kod Bucksa uspjeli su doći do pobjede rezultatom 105:99. Isto tako, ovo je prvi puta ove sezone da je Milwaukee upisao tri uzastopna poraza.

Domaćin je rano stigao do 14 koševa viška, no gosti su znali kako odgovoriti pa su taj zaostatak nadoknadili već do završnice prvog poluvremena. Serijom 14:2 Bucksi su na startu treće četvrtine stigli do 12 poena viška (63:51), međutim, Raptorsi su se ponovno vratili.

Osam i pol minuta prije kraja Milwaukee je imao vodstvo 81:79, a nakon toga uslijedila je serija Toronta od 10:0. Do kraja susreta više se nijednom nisu našli u zaostatku, a svojevrsnu točku na “i” stavio je Pascal Siakam 16 sekunde prije isteka vremena (102:97).

Kawhi Leonard ponovno je bio sjajan s 35 poena, sedam skokova i dvije asistencije, dok je Fred VanVleet dodao 21 koš (trica 7/9), a Kyle Lowry 17 poena, sedam skokova i šest asistencija čime je prestigao DeMara DeRozana kao najboljeg strijelca Raptorsa u doigravanju (1117 koševa), piše Sportnet.hr.

Giannis Antetokounmpo s 24 poena, šest skokova i šest asistencija predvodio je Buckse, Eric Bledsoe dodao je 20 koševa, a Malcolm Brogdon 18 poena, 11 skokova i šest asistencija.