Sjajni Dončić i Slovenci nisu uspjeli, Francuska prošla u finale

U drugoj polufinalnoj utakmici olimpijskog košarkaškog turnira Francuska je pobijedila Sloveniju 90-89.

Slovenci, predvođeni Lukom Dončićem, otvorili su utakmicu jako dobro, no do kraja prve četvrtine bili su u plusu od samo dva poena u odnosu na Francuze. Druga četvrtina završila je rezultatom 15-15 da bi se Francuzi odvojili u trećoj (29-21).

U gustoj završnici, obilježenoj dubioznim sudačkim odlukama, Francuzi su minutu prije kraja otišli na plus pet tricom Timothéa Luwawua.

Klemen Prepelič promašio je zatim dva bacanja, ali iznudio odmah i napadački faul Evana Fourniera, i to peti. Zatim je Prepelič pogodio tricu za 90-89 malo više od 33 sekunde prije kraja. Nando De Colo uzeo je šut i promašio, a na isteku vremena Nicolas Batum blokirao je Prepeliča, piše Telesport.

I poslao Francuze u finale u kojemu će igrati protiv američke reprezentacije koju su pobijedili na otvaranju turnira.

Dončić je bio najbolji slovenski igrač sa 16 poena, 18 asistencija i 10 skokova. Najviše je zabio Mike Tobey (23 poena), dok je kod Francuza najefikasniji bio De Colo s 25 poena.