Sjajni David Mandić odveo Hrvatsku do zlata na Mediteranskim igrama

Dramatično je bilo u finalu rukometnog turnira na Mediteranskim igrama, gdje je Hrvatska pogotkom u posljednjem napadu uspjela doći do naslova pobjednika.

Pobjedom nad Tunisom u finalu Mediteranskih igara u španjolskoj Tarragoni, rukometaši su donijeli deveto zlato Hrvatskoj na ovom turniru. Iako je utakmica bila napeta te se Hrvatska dugo mučila, završnica je pokazala da su “Kauboji” kvalitetniji od afričkih protivnika.

U prvom poluvremenu, Hrvatska nije izgledala dobro. Tunis je uspijevao dobrom obranom spriječiti hrvatske rukometaše u svim pokušajima i s vremenom došao do solidne prednosti. Držao je Tunis Hrvatsku na nekoliko golova razlike i konačno u prvom poluvremenu slavio s iznenađujućih 9:12.

U drugom dijelu, ponovno Tunis održava razliku. Kad god bi hrvatski rukometaši spustili prednost i došli u poziciju da uđu u potpuno egal susret, Tunis bi ponovno otišao na tri gola prednosti. Ipak, s vremenom Hrvatska igra sve bolje i bolje. Tunis je vodio s 15:17, no Hrvatska desetak minute prije kraja, serijom 3:0, konačno dolazi do vodstva 18:17.

Tada je Tunis postao lovac, odnosno Hrvatska je imala prednost napada i vodstvo. Igralo se gol za gol do samoga kraja. U posljednjem napadu, pri rezultatu 23:23, Pavletić uspijeva postići pogodak, a Hrvatska doći do naslova.

Sjajan je kod Hrvatske na lijevome krilu bio Ljubušak David Mandić koji je postigao šest pogodaka, dok su po pet dodali Josip Božić Pavletić i Halil Jaganjac. Kod Tunižana, pet pogodaka postigao je Mosbah Sanai.

Hrvatska iz Tarragone nosi 9 zlatnih medalja (dvije manje nego u rekordnom turskom Mersinu 2013.) uz 5 srebrnih i tri brončane medalje (u Mersinu je Hrvatska ukupno imala čak 27 odličja). U ukupnom poretku je Hrvatska zauzela 9. mjesto.