Sjajne izvedbe hrvatskih napadača u Bundesligi

Eintracht iz Frankfurta kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač pred svojim navijačima je u 22. kolu njemačke Bundeslige slavio s 4:2 protiv posljednjeplasiranog Kölna. Na poluvremenu je rezultat bio 1:0 zahvaljujući novom golu povremenog hrvatskog reprezentativca Ante Rebića koji je zabio za vodstvo u 15. minuti.

Rebiću je ovo šesti gol u prvenstvu, a asistirao mu je mladi srpski igrač Luka Jović te hrvatski igrač nije imao težak posao nakon ove sjajne akcije.

Podjsetimo, Rebić je bio strijelac i u srijedu kada je Eintracht s 3:0 bio bolji od Mainza u četvrtfinalu njemačkog Kupa. Nakon loše rekacije obrane gostujuće momčadi zabio je prvi gol na toj utakmici.

U nastavku utakmice vidjeli smo čak pet novih pogodaka. Poravnali su gosti iz Kölna u 57. minuti kada je s bijele točke bio precizan Simon Terodde. Ali, momčad Nike Kovača ipak je uspjela prelomiti susret i to s brza tri pogotka u samo osam minuta.

Marco Russ vratio je Eintrachtu vodstvo u 59. minuti, da bi “Jarčeve” konačno slomili Falette i Wolf golovima u 65. odnosno 67. minuti utakmice. Terodde se još jednom upisao u strijelce u 74. minuti, ali više od toga Köln nije mogao.

Rebić je igrao do 82. minute, a onda ga je zamijenio Mijat Gaćinović.

A nakon što je pola godine čekao na pogodak, Andrej Kramarić sada broji tri u posljednje dvije utakmice za Hoffenheim.

Utakmica između Nagelsmannove momčadi i Mainza bila je u egalu gotovo sat vremena, ali onda je hrvatski reprezentativni napadač u 67. minuti doveo Hoffenheim u vodstvo.

Szalai je u 74. minuti pogodio za 3:1, ali Kramarić svojim drugim pogotkom, majstorski iz slobodnjaka s više od 25 metara, postavio konačnih 4:2 i donio Hoffenheimu prvo slavlje u 2018. godini.

Do pobjede na svom travnjaku stigla je i Borussia Dortmund protiv HSV-a. Još jednom sjajnim pojačanjem pokazao se Michy Batshuayi, koji je postigao prvi pogodak na susret u 49. minuti. Do tog trenutka mladi Belgijac sudjelovao je kod sva četiri pogotka Borussije koja su pala otkako se on pridružio “Milionierima”.

Pobjedu domaćina potvrdili su Schürrle i Götze u drugoj minuti sudačkog dodatka. Potonji je poentirao, a Schürrle asistirao.

Još jednu domaću pobjedu ostvario je i Hannover koji je ugostio Freiburg i slavio s 2:1 i tako upisao tri boda. Vrlo dobar dojam ostavio je i bivši igrač Rijeke Josip Elez, a domaće su do pobjede odveli Anton i Klaus, dok je na 2:1 u 88. minuti smanjio Gulde.

Iznenađenje kola svakako je slavlje berlinske Herthe u Leverkusenu s 2:0.