Sjajna večer Darija Šarića i Marija Hezonje, Sixersima osma uzastopna pobjeda, Magic poražen

Dario Šarić odigrao je sjajnu utakmicu protiv New York Knicksa i predvodio Philadelphiju do pobjede 118:101. Ovo je osma uzastopna pobjeda Philadelphije, a nakon susreta Sixersi su više razmišljali o stanju Joela Embiida nego o samom susretu.

Naime početkom druge četvrtine Embiid i Markelle Fultz sudarili su se glavama pri čemu je Kamerunac ostao ležati na parketu, napustio igru i više se nije vraćao. Srećom za Embiida i 76erse, riječ je o lakšoj ozljedi, nije pokazivao simptome potresa mozga i očekuje se da neće dugo pauzirati.

Šarić je odradio sjajnu utakmicu i bio prvo ime Philadelphije, dominirao je parketom, stvarao razliku i upravo zahvaljujući njemu Philadelphia je otišla do visoke pobjede. Knicksi ga nisu mogli zaustaviti te je odigrao jednu od svojih najboljih utakmica ove sezone.

Za 36 minuta provedenih na parketu, hrvatski reprezentativac ubacio je 26 poena (7/14 za dva, 2/5 za tri, 6/6 slobodna) uz 14 skokova, pet asistencija i dvije osvojene lopte. JJ Redick dodao je 21 poen, šest skokova i pet asistencija, a Ben Simmons 13 poena uz osam skokova i deset asistencija.

Kod Knicksa po 22 poena ubacili su Michael Beasley (osam skokova) i Emmanuel Mudiay, a Enes Kanter završio je sa 17 poena i 14 skokova.

Odličan je bio i Mario Hezonja koji za razliku od Šarića ipak nije došao do pobjede. U dvoboju momčadi koje neće vidjeti doigravanje, Brooklyn Netsi slavili su u Orlandu sa 111:104.

Hezonja je krenuo u startnoj petorci i bio među najboljim igračima Orlanda. Netsi su ipak na kraju glatko slavili, stvorili su visoku razliku na ulasku u zadnju dionicu i nisu dopustili Orlandu potpuni povratak u susret već samo smanjenje zaostatka u završnici susreta.

Hezonja je ponovno bio u startnoj petorci i za 36 minuta provedenih na parketu ubacio je 23 poena (6/11 za dva, 2/6 za tri, 5/5 slobodna) uz sedam skokova i tri asistencije. Nikola Vučević ubacio je 24 poena uz 15 skokova i pet asistencija.

Kod Netsa po 16 poena ubacili su D’Angelo Russell (12 asistencija, pet skokova) i Caris LeVert (šest asistencija) dok je DeMarre Carroll dodao 14 poena i 12 skokova.

Phoenix Sunsi poraženi su u Arizoni od Los Angeles Clippersa sa 111:99. Dragan Bender ponovno je krenuo u startnoj petorci i odigrao je 19 minuta te ubacio dva poena (1/2 za dva, 0/3 za tri) uz dvije asistencije. Clippersi su tako zadržali šanse za ulazak u doigravanje, točnije poboljšali ih, a predvodili su ih Tobias Harris s 27 poena, Austin Rivers s 18 poena i osam skokova te DeAndre Jordan s 13 poena i 15 skokova. Najbolji kod Sunsa bio je Tyler Ulis s 23 poena dok je Marquese Chriss ubacio 12 poena uz 13 skokova.

Portland Trail Blazersi poraženi su u gostima kod Memphis Grizzliesa 108:103. Memphis je na dnu lige i neće vidjeti doigravanje, no Portland ima olakotnu okolnost da je igrao bez Damiana Lillarda i Moa Harklessa. Ulogu vođe u njihovom odsustvu preuzeo je CJ McCollum, međutim njegovih 42 poena i pet asistencija nije pomoglo. Pratio ga je tek Wade Baldwin s 15 poena. Kod Memphisa briljirali su Marshon Brooks s 21 poenom dok je Dillon Brooks dodao 18 poena.

Cleveland Cavaliersi slavili su u gostima kod Charlotte Hornetsa sa 118:105, a večer u Charlotteu obilježio je LeBron James koji je predvodio Cleveland i izjednačio doseg Michaela Jordana s 866 uzastopnih utakmica s dvoznamenkastim brojem poena. Ovdje je ubacio 41 poen uz deset skokova i osam asistencija. Ante Žižić ostao je bez učinka u samo dvije minute na parketu. Kod domaćina Kemba Walker ubacio je 21 poen.

Los Angeles Lakersi svladali su Dallas Maverickse sa 103:93 u susretu u kojem su pobjedu izborili u zadnjih 12 minuta koje su dobili s 21:12. Tu je domaćin iskoristio napadačke probleme Dallasa i prelomio susret. Predvodili su ga Brook Lopez s 22 poena i sedam skokova te Julius Randle s 20 poena i deset skokova. Ivica Zubacza devet minuta ostao je bez poena s tri skoka i dvije blokade. Kod Dallasa Harrison Barnes ubacio je 17 poena.

Utakmicu karijere u dresu Minnesote Timberwolvesa odigrao je Karl-Anthony Towns koji je bio apsolutno nezaustavljiv u pobjedi protiv Atlanta Hawksa. Towns je ubacio čak 56 poena uz 15 skokova i tako popravio i rekord franšize po broju poena u jednom susretu, piše RTL televizija.