Sjajna utakmica Zrinjskog: Zvijezda s tricom ispraćena iz Mostara

Nogometaši Zrinjskog su s 3:0 svladali Zvijezdu 09 u zaostaloj utakmici četvrtog kola Premijer lige BiH.

Prije samog početka utakmice predsjednik HŠK Zrinjski Denis Lasić uručio je Slobodanu Jakovljeviću dres s brojem 100 na leđima jer je miljenik mostarskih navijača ušao u u klub igrača koji su u dresu Zrinjskog odigrali 100 i više utakmica.

Plemići su jako krenuli u utakmicu i napali su već od prve minute.

Prvi je pokušao Čurjurić čiji je udarac obranio Manojlović, a zatim Lendrić ne koristi veliku grešku Zvijezdine obrane.

Gosti su uzvratili preko Blagojevića i Predragovića, ali se rezultat na semaforu nije mijenjao.

U 21. minuti nakon velike gužve u kaznenom prostoru lopta dolazi do Lendrića koji promašuje veliku priliku.

Miljenik navijača Slobodan Jakovljević je ušao u “klub 100”

Napadi Zrinjskog su urodili plodom šest minuta kasnije kada je Jakovljević zatresao mrežu gostiju nakon ubačaja iz kornera.

Domaćin je nakon pogotka nastavio s pritiscima. Gosti su potpuno pali u igri što je rezultiralo povećanjem vodstva u 40. minuti. Odbijena lopta nakon Lendrićevog pokušaja dolazi do Govedarice koji pogađa za 2:0 i još jednom potvrđuje sjajnu formu. S tim rezultatom se otišlo i na predah.

Početkom drugog poluvremena, nakon sjajne akcije Zrinjskog, Govedarica sam izlazi pred golmana Manojlovića koji mu brani zicer.

U 62. minuti Plemići preko Stojkića povećavaju na 3:0. Kapetan Mostaraca je sjajno izbacio čuvara i pogodio bliži kut gola gostiju.

Kapetan Plemića bio je jedan od strijelaca na utakmici

Zvijezda je pet minuta kasnije mogla smanjiti vodstvo domaćina. Čirjak griješi, ali Badji puca pravo u Brkića. S druge strane, Lendrić opet ne koristi sjajne prilike. Prvo nije iskoristio jedan na jedan s Manojlovićem nakon odlične lopte Šovšića, da bi dvije minute kasnije u novoj prilici pogodio stativu.

Domaćin je držao kontrolu i u nastavku, a rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao. Treba dodati i da je svoj prvi nastup u dresu Zrinjskog zabilježio Petar Kunić koji je u klub stigao prošli tjedan.

Zrinjski je ovom pobjedom napredovao tri mjesta na tablici i sada se nalazi na četvrtom mjestu s 10 bodova, dok je Zvijezda ostala na posljednjem sa samo dva osvojena boda.