Sjajna predstava Ivice Zubca u pobjedi Clippersa

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac pružio je sjajnu predstavu u gostujućem slavlju Los Angeles Clippersa protiv Toronto Raptorsa.

Clippersi su na parketu Scotiabank Arene pobijedili sa 124-113, a Zubac je za 31 minutu ubacio 23 koša uz 16 skokova ostvarivši 13. “double-double” ove sezone.

Bila je to sedma pobjeda Clippersa u posljednjih devet susreta, te 21. ove sezone uz 15 poraza za četvrto mjesto na Zapadu. Toronto sa skorom 15-19 drži deseto mjesto na Istoku.

Niti jedna momčad nije vodila više od šest koševa u prvom poluvremenu, ali su Clippersi u trećoj dionici “pobjegli” na +18 (89-71), da bi početkom posljednje četvrtine imali i 23 razlike (109-86) i potom mirno priveli susret kraju.

Ovo je bila jedna od naših najcjelovitijih utakmica sezone, rekao je trener Clippersa Ty Lue istaknuvši hrvatskog košarkaša, prenosi Hina.

Bio je nevjerojatan za nas cijele godine. Bio je fantastičan, imao je čak 10 skokova u napadu.

Zubac je sa 23 koša i 16 skokova bio najbolji igrač u gostujućim redovima, a još su petorica Clippersa imala dvoznamenkasti učinak.

Paul George je također, postigao 23 koša uz sedam skokova i pet asistencija. Za Clipperse igraju dva bivša člana Torontove šampionske momčadi iz 2019. godine, Norman Powell i Kawhi Leonard. Za obojicu je to bio prvi dolazak u Toronto nakon 11. prosinca 2019. kada su dobili prsten prvaka.

Publika ih je sjajno dočekala, posebno Leonarda koji je susret završio sa 15 koševa, sedam skokova i osam asistencija, dok je Powell ubacio 22 koša.

Uvijek su lijepe uspomene koje dolaze uz ovu arenu, rekao je Leonard.

Kod domaćina najefikasniji je bio Pascal Siakam sa 36 koševa i devet skokova, a Scottie Barnes je dodao 17 koševa i 13 skokova.

Gostujuću pobjedu ostvarili su i Phoenix Sunsi protiv Memphis Grizzliesa slavivši sa 125-108.

Duane Washington je sa 26 koševa i osam asistencija predvodio pobjednički sastav. Jock Landale je ubacio 16, a Deandre Ayton 15 koševa.

Hrvatski košarkaš Dario Šarić je za Sunse igrao tri minute pogodivši jednu tricu uz jedan skok. Kod domaćina istaknuo se Ja Morant sa 34 koša.

Phoenix sa skorom 20-15 drži peto mjesto na Zapadu, dok je Memphis treći sa 20 pobjeda i 13 poraza, javila je Hina.