Širokobriježanke visoko poražene u Sarajevu

Nogometašice Širokog Brijega doživjele su težak i visok poraz od prvoplasirane ekipe ženske Premijer lige BiH SFK 2000 Sarajevo rezultatom 7:1 u sklopu zaostale utakmice 12. kola.

S obzirom na stanje na ljestvici te s obzirom na činjenicu da sarajevskoj ekipi ne može nitko ozbiljno parirati u cijeloj ligi, ovaj poraz i nije neko veliko iznenađenje.

Za Sarajevo su pogađale Alma Krajinić (3.), Mia Kuljanin (16., 26., 47., 68.), Ana Marija Milinković (18. – 11 m) te Ena Sabanagić u 73. minuti suseta.

Jedini pogodak za gošće iz Širokog Brijega postigla je Janica Filipović u 28. minuti.

Podsjetimo, kako su nogometašice Širokog Brijega za vikend imale jedan bizaran susret u Živinicama protiv domaće ŽFK Fortuna. Taj susret je prekinut u 64. minuti, nakon što su policajci napustili stadion. Ovaj susret bi prema pravilniku trebao biti registriran u korist Širokog Brijega rezultatom 0:3.

Širokobriježanke su sada na sedmoj poziciji s osam osvojenih bodova, uz tri koja bi trebale osvojiti za zelenim stolom te bi tako skupile 11 bodova.

Sada slijedi treći krug natjecanja, raspored će se oformiti prema Bergerovim tablicama. Širokobriježanke će imati tri utakmice kod kuće i četiri u gostima. A u prvom kolu trećeg dijela prvenstva idu u goste drugoplasiranoj ŽFK Emina iz Mostara.

Podsjećamo i kako će iz lige ispasti sedma i osma ekipa.